Pred nemškim veleposlaništvom v Egiptu se je zbrala skupina protestnikov, ki je hotela opozoriti na uboj muslimanke na sodišču v Dresdnu. Od pristojnih zahtevajo ukrepanje, poleg tega pa pozivajo nemške in egipčanske oblasti kot tudi mednarodno skupnost, naj nekdo za njen umor prevzame odgovornost.
Egipčanka Marwa el Sherbini je bila namreč na mestu za priče, ko je k njej pritekel moški, proti kateremu je pričala, in jo kar osemnajstkrat zabodel. Razjezilo ga je njeno pripovedovanje o tem, kako jo je žalil zaradi nošenja rute. Medtem ko je bil njen triletni sin prisiljen gledati materino umiranje, je Marwin mož Elvi Ali Okaz hotel priskočiti na pomoč. Vendar pa so policisti streljali nanj, ker so ga pomotoma zamenjali za napadalca. Še vedno je na intenzivnem oddelku. Marwa, ki je postala egipčanska mučenica, je bila noseča in bi morala januarja roditi.
V zadnjih dneh so se tako pojavili očitki glede varnosti na nemškem sodišču, debata pa se je vnela tudi glede predpisanih kazni za uboj. Kar pa je Egipčane še posebej prizadelo, je dejstvo, da se tamkajšnja vlada na ta dogodek ni odzvala dovolj odločno. Po njihovem mnenju je tudi pokritost tragedije v tujih medijih premajhna, kar pripisujejo islamofobiji.
Protest pred nemškim veleposlaništvom je sicer sledil pogrebu v Aleksandriji, ki se ga je udeležilo na tisoče ljudi. Spraševali so se, kako lahko nemška policija dovoli uboj pred svojimi očmi in kaj bi se zgodilo, če bi šlo za Nemko. Eden od protestnikov je celo izrazil prepričanje, da je policija namerno dovolila njen uboj. Varnost bi morala biti namreč poostrena, glede na to, da je bilo sovraštvo napadalca do nje več kot očitno. Rusa so že lani spoznali krivega žaljenja in zlorabljanja Sherbinijeve. Za njo je v parku kričal "teroristka“ in "muslimanska ku***“. Plačati bi moral 780 evrov odškodnine, vendar pa se je pritožil in tako so se usodnega dne znašli na sodišču.
Eno od ključnih vprašanj je tudi, kako mu je uspelo v sodno dvorano pretihotapiti nož, s katerim je Egipčanko pokončal.
Sherbinijeva je bila sicer nekdanja egipčanska rokometna prvakinja in po poklicu farmacevtka, njen mož pa se je ukvarjal z genskim inženiringom. Bil naj bi tik pred zagovorom svoje doktorske dizertacije. V Nemčiji naj bi živeli že od leta 2003, konec naslednjega leta pa so se nameravali vrniti v Egipt.