
Kitajski zunanji minister Li Zhaoxing je dejal, da so se strani uspele dogovoriti o oblikovanju delovnih skupin, ki se bodo pogovarjale o nadaljevanju dialoga. Prav tako so se predstavniki obeh Korej, Kitajske, ZDA, Rusije in Japonske dogovorili še za tretji krog pogajanj, ki naj bi bil spomladi.
"Nekateri mislijo, da ni bilo doseženega dovolj napredka. Toda hitrost teh pogajanj ni zelo visoka. Volja sodelujočih na pogovorih je najpomembnejša in volja teh sodelujočih je iskanje miru. Dosegli pa smo konsenz o novem krogu pogovorov in vzpostavitvi delovnih skupin," je dejal Li. Kot je dodal, določene resne razlike med šestimi državami še obstajajo.
ZDA pogovore ocenile za zelo uspešne, Severna Koreja pa za neuspešne
Neimenovani visoki ameriški predstavnik pa je pogovore ocenil za zelo uspešna. Kot je še dejal, so vlade, ki so na pogajanjih sodelovale, obljubile, da bodo nadaljevala z diplomatskimi prizadevanji za rešitev krize. Potrdil je, da je bilo ozračje na dveh dvostranskih pogovorih med severnokorejsko in ameriško delegacijo "dosti boljše" kot v preteklosti. "Dogodek je presegel moja pričakovanja. Toda hudič je v podrobnostih," je še dodal.
Namestnik ruskega zunanjega ministra Sergej Losjukov, ki je na pogajanjih v Pekingu vodil rusko delegacijo, pa je dejal, da so dosegli "skromen napredek, a vendarle korak naprej. Glavni rezultat drugega kroga šeststranskih pogajanj je odločitev za oblikovanje delovne skupine o rešitvi jedrskega problema," je dejal Losjukov in poudaril še "oblikovanje bolj konstruktivnega in produktivnega ozračja med pogajanji".
Vodja južnokorejske delegacije Lee Soo-hyuck pa je dejal, da bo do tretjega kroga pogajanj prišlo do konca junija. "Strinjali smo se, da bo tretji krog pogajanj potekal v drugem trimesečju letošnjega leta v Pekingu," je dejal Lee. Kot je še dodal, so strani dosegle osnovno soglasje o denuklearizaciji Korejskega polotoka. Ob tem je poudaril, da bo ta konsenz "postal temelj prihodnjih šeststranskih pogovorov".
Vodja severnokorejske delegacije Kim Kye Gwan je dejal, da pogovori niso prinesli nobenih "bistvenih in pozitivnih rezultatov". Za to obtožuje ZDA, ki "niso pripravljene rešiti te teme". "Ameriška delegacija ni želela jedrskega vprašanja rešiti z miroljubnimi pogajanji," je dejal."Obstajajo bistvene razlike med stališči ameriške in severnokorejske delegacije," je še dejal Kim in dodal, da morajo ZDA opustiti svojo sovražno politiko. "Ne moremo priti do bistvenih in pozitivnih rezultatov. Upanje šeststranskih pogajanj je v rokah ZDA. Velika napaka je, če ZDA mislijo, da čas ni omejen," je zaključil Kim.
Kim je ponovil, da Severna Koreja nima programa za obogatitev urana, kar trdijo ZDA. "Ničesar nimamo z obogatitvijo urana," je dejal Kim in poudaril, da nimajo niti naprav niti znanstvenikov niti strokovnjakov za to. Kim je tudi zanikal, da bi imel Pjongjang koristi od prenosa tehnologije iz Pakistana, kar je za neki japonski dnevnik dejal neki nekdanji severnokorejski visoki predstavnik.