Zaradi močnega vetra in obilnih padavin je bila davi v okolici črnogorskega Kotorja poplavljena glavna prometna povezava s kotorskim pristaniščem. Že od sobote zvečer je močno oviran promet na magistralni cesti Podgorica - Kolašin, in sicer pri kraju Seoca, kjer je cesto zasul zemeljski plaz. Narasle reke in jezera na vzhodu Črne gore so povzročile večjo gmotno škodo predvsem v okolici Plavskega jezera in Gusinja. V BiH je slabo vreme najbolj prizadelo okolico Višegrada v Republiki srbski.
Avtomobilski promet na širšem območju Kotorja poteka upočasnjeno, poleg naraslih voda ga ovirajo tudi številne veje in debla, ki jih je podrl orkanski južni veter. Poplavljen je tudi glavni vhod v stari del mesta Kotor, s pontoni pa skušajo preprečiti, da bi voda zalila mesto samo. Prihaja tudi do izpadov električne energije, zaradi česar je moteno delovanje televizijskega oddajnika na hribu Vrmac, večji del kotorske občine pa je brez radijskega in televizijskega signala.
Promet z magistralne ceste Podgorica - Kolašin je preusmerjen na regionalno cesto Lijeva Rijeka - Mateševo, kjer promet tako poteka izmenično na štiri ure. Cestni delavci si prizadevajo, da bi čim prej ponovno odprli magistralno cesto, saj je severni del Črne gore praktično odrezan od osrednjega in južnega dela. Promet sicer po vsej Črni gori poteka po mokrih in spolzkih cestah, ob močno zmanjšani vidljivosti.
O kritičnem stanju poročajo tudi z območja rek Grnčar, Vruja, Ljuča in Plavskega jezera na vzhodu Črne gore, kjer deževje traja že skoraj teden dni in tudi danes ni ponehalo. Na delu so posebne ekipe, ki se trudijo predvsem omogočiti normalen dostop do številnih hiš, ki jih je zalila voda in jih je trenutno moč doseči le s čolni.
V BiH, na območju Republike srbske, beležijo slabo vreme predvsem v okolici mesta Višegrad. Močan veter in deževje sta zajela to območje že v soboto zvečer, tako da je bila danes polovica mesta brez električne energije. Veter je lomil drevesa, antene in poškodoval strehe, podatkov o nastali škodi pa zaenkrat še ni.