Predsednik Parlamentarne skupščine Sveta Evrope Rene van der Linden je pozval francoske oblasti, naj čim prej oblikujejo možnosti za dialog in naj pokažejo odločnost v odnosu do povzročiteljev neredov.
Po besedah van der Lindna si je potrebno prizadevati za varnostno in integracijsko politiko, s katerimi bi prizadetim prebivalcem dali določeno perspektivo. Pristojne politike pa je pozval, naj se organizirajo na vseh ravneh, lokalni, nacionalni in evropski ravni.
Osma noč nemirov
Spopadov med nezadovoljnimi mladimi, večinoma muslimani severnoafriškega porekla, ki so sicer rojeni v Franciji, in policijo naj bi bilo sinoči manj, a oblasti so upale na mirnejšo noč ob koncu muslimanskega praznika Ramadana. Najhuje je še vedno v četrti, ki leži med letališčem Charles de Gaulle in centrom Pariza, znova naj bi bilo slišati strele.
Izgredniki so kljub okrepljenemu policijskemu nadzoru zažgali 600 vozil in v avtobuse metali goreče molotove koktejle. Razdejali naj bi tudi neko šolo in zažgali skladišče preprog. Nemiri so se razširili tudi v mesto Dijon, ki leži jugovzhodno od Pariza.
Najhuje že mimo?
Pariške oblasti zagotavljajo, da je najhuje že mimo. Prebivalci so naveličani vsakonočnih divjanj, oblastem naj bi poskušali pomagali tudi starši, ki najstnikom ne dovolijo na ulice.
Vlada pod udarom kritike
Desnosredinska francoska vlada se je zaradi izgredov znašla pod udarom kritike. Pariški župan, socialist Bertrand Delanoe, je dejal, da vladi "ni uspelo zagotoviti reda in miru ter zaščiti državljanov". Ob tem je dodal, da je vlada "bistveno zmanjšala prispevke za policijo v mestih". Delanoe je posredno kritiziral tudi francoskega notranjega ministra Nicolasa Sarkozyja, ko je dejal, da je vlada "celo izzvala določeno število incidentov". Ministra so v preteklosti že kritizirali zaradi izjav, ko je izgrednike označil za "huligane in izmečke".