
Ameriške televizije v nedeljo niso prikazovale posnetkov ameriških vojakov v iraškem ujetništvu zaradi prošnje Pentagona, naj počakajo, dokler uradno ne obvestijo njihovih družinskih članov. Izvedelo pa se je tudi, da morajo ameriške televizijske mreže za vse posnetke iz Iraka predhodno dobiti odobritev Pentagona.
Objavljanje posnetkov štirih mrtvih Američanov in peterice ujetnikov so obsodili ameriški obrambni minister Donald Rumsfeld, namestnik poveljnika centralne komande v Katarju John Abizaid ter britanski premier Tony Blair, ki so trdili, da gre za kršitev ženevske konvencije.
Predsednika ZDA Georgea Busha so pred Belo hišo ob vrnitvi iz Camp Davida pričakali številni novinarji, ki jih je najbolj zanimal njegov odziv na posnetke iraške televizije, ki prikazuje mrtve in v Iraku zajete ameriške vojake. Bush je dejal, da vseh podrobnosti še ne pozna, vendar pa od Iračanov zahteva humano vedenje do ameriških vojnih ujetnikov. "Kdor bo mučil ameriške vojne ujetnike, bo smatran kot vojni zločinec," je zagotovil Bush. Ob tem je sporočil, da se je vojna v Iraku šele začela, ter da Amerika zmaguje. Po njegovih besedah v Iraku trenutno poteka obsežna kopenska operacija, ki ji bo v kratkem sledila akcija humanitarne pomoči za iraško prebivalstvo. Bush je dodal, da je srečen, ker Irak ni uporabil orožja za množično uničevanje, ignoriral pa je vprašanje, ali ga ne preseneča, da to do zdaj še ni bilo najdeno.

Medtem je obrambni minister Donald Rumsfeld za televizijo CNN povedal, da so iraški posnetki iraška propaganda ter da kršijo ženevske konvencije, saj te po njegovih besedah ne dopuščajo snemanja in fotografiranja vojnih ujetnikov, kar pa očitno v nasprotnem primeru ne velja, saj so ameriški tiskani in elektronski mediji že nekaj dni polni fotografij in posnetkov zajetih ranjenih, žejnih, zvezanih in prestrašenih iraških vojakov.
Na posnetkih iraške televizije, ki jih je prenašala arabska satelitska televizija Al Džazira je pet ujetih Američanov in štiri trupla. Med peterico ujetnikov, ki so jih zajeli v nedeljo med boji pri mestu Nasirija, je tudi 30-letna ženska iz ameriške zvezne države Teksas. Eden od ujetnikov naj bi bil iz New Jerseyja, drugi iz Kanzasa, preostali pa iz Teksasa. Na televiziji delujejo prestrašeno in odgovarjajo na vprašanja iraških zasliševalcev. Eden med njimi je zanikal, da ni prišel pobijat Iračanov, ampak je v Iraku le, da popravlja stvari. Ujetniki so del pomožne enote, ki je v nedeljo, po besedah generala Abizaida, zašla v zasedo Iračanov, ki so mahali z belimi zastavami, nato pa začeli streljati. Abizaid je priznal, da pogrešajo skupaj 12 vojakov.