
Ruševine WTC so uradno prenehali odstranjevati 30. maja, slovesnost zaključka odstranjevanja ruševin pa je trajala tri dni. Dela pri odstranjevanju ruševin so tekla hitreje, kot je bilo sprva predvideno, pa tudi stroški del so bili nižji od predvidenih. Delavci so doslej odstranili skupaj 1.642.698 ton ruševin, od tega 190.568 ton jekla, za kar je bilo potrebnih 108.444 tovornjakov in 3,1 milijona delovnih ur. Ruševine so vozili na odlagališče na otoku State Island.
Tudi obnova se je uradno začela. Korporacija za razvoj spodnjega dela Manhattana ima za obnovo WTC na voljo dve milijardi dolarjev. Arhitektno podjetje Beyer Blinder Belle je pretekli teden dobilo nalogo, da do 1. julija izbere šest predlogov za obnovo, od katerih naj bi enega izbrali do decembra. Že zdaj je jasno, da bo velik del kompleksa namenjen spominskemu parku.

V terorističnih napadih na ZDA je 11. septembra 2001 umrlo skupaj 3056 ljudi, od tega 2823 v New Yorku, 189 v napadu na Pentagon in 44 v Pennsylvaniji, kjer je po uporu potnikov in članov posadke teroristom strmoglavilo potniško letalo. V New Yorku so doslej izkopali 20.000 delov teles žrtev, preiskovalcem pa je uspelo identificirati 1102 ljudi. Oblasti so za 1616 žrtev izdale mrliške liste, ker so tako zahtevale njihove družine, natanko 105 ljudi pa je še vedno uradno pogrešanih. Iskanje ostankov trupel in identifikacija že najdenih se bosta nadaljevala, pri čemer bodo neprepoznavne telesne dele shranili in jih skušali prepoznati v prihodnjih letih, ko bo to morda omogočil tehnološki napredek.