V vasi Crkoles blizu Kosovske Mitrovice so neznanci brutalno pretepli starejši srbski par – Nedeljka in Nevenko Vučić. Po poročanju srbske tiskovne agencije SRNA naj bi ju napadla skupina Albancev. Incident naj bi se zgodil po tem, ko je vodja misije ZN na Kosovu Soren Jessen Petersen obiskal Beograd, da bi spodbudil dialog med Srbi in Albanci v zvezi s prihodnostjo Kosova.

73-letno Srbkinja in njen 71-letni soprog sta utrpela hude telesne poškodbe, ženska naj bi bila celo v hudi življenjski nevarnosti. "Nedeljko je doživel pretres in poškodbe, povzročene z ostrimi in topimi predmeti. Njegova glava je zelo poškodovana, zlomljenih ima tudi nekaj reber, zato smo morali operirati njegova pljuča. Prav tako so mu odrezali desno uho in ga večkrat zabodli s kovinskim predmetom v hrbtenico. Nevenka je utrpela številne vreznine po glavi, večkrat so jo zabodli v prsni koš. Njeno življenje je ogroženo in bo še morala na operacijo," je povedal dr. Aleksandar Božović.

Srbska vlada je incident ostro obsodila in zahtevala od misije ZN na Kosovu (UNMIK), naj čimprej odkrije storilce. V srbski enklavi, obkroženi z Albanci, pri vasi Crkoles živi 163 Srbov, ki niso zadovoljni z varovanjem enot misije ZN. Pred letom dni je v streljanju skupine Albancev na Srbe umrlo 19 ljudi, več sto domov pa so sežgali.

Jessen-Petersen v Beogradu s Koštunico in Tadićem
Drugi dan obiska v Beogradu se je vodja UNMIKa Soeren Jessen-Petersen sestal s srbskim predsednikom Borisom Tadićem in premierom Vojislavom Koštunico. Glavna tema pogovorov je bilo nadaljevanje dialoga s Prištino, pri čemer se je Petersen s Koštunico dogovoril o skorajšnjem začetku pogovorov Beograda in Prištine, ki bodo potekali v okviru posebnih delovnih skupin za vrnitev razseljenih oseb in za energetiko. Koštunica je še predlagal, da bi se v prihodnje lotili še dveh pomembnih tem – privatizacije in varstva okolja, za kateri bi prav tako oblikovali posebni delovni skupini, s čimer se je Petersen strinjal.
Načela pa sta tudi vprašanje sodelovanja srbske strani v pogovorih o decentralizaciji Kosova in se pri tem strinjala, da je treba najti "praktično, prožno in ustrezno" rešitev za vključitev Beograda v okviru delegacije kosovskih Srbov.
Jessen-Petersen je dvodnevni obisk v Beogradu začel v nedeljo, ko se je sešel z zunanjim ministrom SČG Vukom Draškovičem. Ta je ponovil, da uradni Beograd nasprotuje neodvisnosti Kosova. Za Beograd je sprejemljivo "več od avtonomije, vendar manj kot samostojnost", je poudaril prvi človek diplomacije SČG in zatrdil, da bodo "v vsestranskem dialogu z Albanci in mednarodno skupnostjo našli pravo ime za bistvo tega srbskega stališča".