Guverner al Džaburi je poskusu atentata ubežal nepoškodovan, je povedal predstavnik policije in dodal, da je bila bomba podstavljena na poti, po kateri guverner potuje vsak dan. Bomba je eksplodirala kakih 20 kilometrov severno od mesta Bakube, kjer dela al Džaburi, v trenutku, ko je mimo peljalo guvernerjevo vozilo.
Napad pred hotelom terjal osem življenj

Nedeljska eksplozija avtomobila bombe pred hotelom Bagdad v središču prestolnice je po zadnjih podatkih skupaj s samomorilskim napadalcem terjala osem žrtev, je sporočil tiskovni predstavnik ameriško-britanske koalicije Charles Heatley. Kot je dejal, so pripadniki sil koalicije v Iraku v nedeljo aretirali tudi več ljudi zaradi domnevne vpletenosti v omenjeni napad. Poleg tega so pripadniki ameriških sil v zadnjih 24 urah severno od Bagdada aretirali 34 ljudi, osumljenih sodelovanja v napadih na ameriške vojake.
Iraški zunanji minister Hošjar Zebari je ocenila, da je napad pred hotelom v Bagdadu teroristično dejanje, uperjeno proti normalizaciji države. Zebari je ob robu priprav na vrh Organizacije islamske konference v malezijski Putrajayi še izjavil, da morajo muslimanske države sprejeti dejstvo, da bodo koalicijske sile pod vodstvom ZDA v Iraku ostale nekaj časa. Pri tem je še menil, da bi morale muslimanske države Iraku pomagati z mirovnimi silami in denarjem ter ob tem izrazil obžalovanje, da na strani muslimanskih držav ni velike želje po napotitvi sil v Irak.

"Husein se skriva nekje v Iraku"
Strmoglavljeni iraški predsednik Sadam Husein pa naj bi se pred kratkim skrival v svojem rojstnem kraju Tikrit, od koder naj bi vplival na iraške upornike, ki so skoraj vsak dan ubili enega ameriškega vojaka, je dejal ameriški poveljnik Troy Smith. Po njegovih besedah bi Husein sedaj lahko bil kjerkoli v državi.
"V zadnjih 24 urah smo aretirali osebe, ki pripadajo lokalnim terorističnim skupinam," je dejal poveljnik 4. pehotne divizije Mosslyn Aberle, pristojen za območje Tikrita. Tako so v napadu na neko zgradbo v mestu Balad 75 kilometrov severno od Bagdada aretirali 18 Iračanov, v ločenem napadu 230 kilometrov severno od Bagdada pa so ameriški vojaki aretirali 16 ljudi, med njimi tudi pripadnika strmoglavljenega režima. V Tikritu je bil medtem v granatnem napadu danes ubit ameriški vojak, dva pa sta bila ranjena.
EU za obnovo Iraka 200 milijonov evrov
Zunanji ministri Evropske unije so na današnjem zasedanju v Luksemburgu potrdili, da bo povezava za obnovo Iraka do konca leta 2004 zagotovo namenila najmanj 200 milijonov evrov, kot jih je v ta namen v skupnem proračunu že rezervirala Evropska komisija. Morebitnih dodatnih sredstev za Irak iz nacionalnih proračunov pa države članice niso napovedale.
"Nemška vlada ni sprejela odločitve, kako oziroma če sploh kaj še dati," je dejal nemški zunanji minister Joschka Fischer. "Razen 200 milijonov dodatnega denarja za Irak ne bo," pa je napovedal tudi nizozemski zunanji minister Jaap de Hoop Scheffer. Sicer pa je EU za človekoljubno pomoč Iraku letos že namenila 730 milijonov evrov, so tudi poudarili.
Ministri so poudarili, da bo obnova Iraka uspešna le, če bo v državi zagotovljena dovolj visoka stopnja varnosti, če bo za predajo oblasti iraškemu ljudstvu pripravljen realističen časovni načrt, če bo oblikovan multilateralni donatorski sklad in če bodo v obnovi vitalno vlogo igrali Združeni narodi.
Sinoči ameriški oklepnik zapeljal na mino
V bližini kraja Bayji na severu Iraka je pozno sinoči ameriški oklepnik zapeljal na mino, pri čemer je bil ubit en vojak, eden pa je ranjen.
Ameriške sile so medtem danes prijele imama in pridigarja najpomembnejše mošeje v kraju Faludža, 50 kilometrov zahodno od Bagdada. Poleg 61-letnega Džamala Šakerja Nazala, ki velja za eno najbolj spoštovanih verskih osebnosti v Faludži, so prijele še štiri študente verske šole omenjene mošeje. Vojaki so pri tem tudi natančno pregledali prostore mošeje.