Kot so pokazali predčasni rezultati, so bili na omenjenih volitvah najuspešnejši socialdemokrati (SPÖ), ki so zbrali 46,4 odstotka glasov oziroma 5,9 odstotne točke več kot na volitvah leta 1997. Svobodnjakom je pripadlo 19,7 odstotka glasov, zaradi česar so zdrsnili na tretje mesto, medtem ko je drugo mesto zasedla Ljudska stranka (ÖVP), ki je zbrala 23,4 odstotka glasov oziroma le 1,1 odstotne točke več kot na zadnjih volitvah. Analitiki so svobodnjakom pred volitvami napovedovali dramatične izgube, medtem ko naj bi bili SPÖ in ÖVP razmeroma enakovredni.

SPÖ je po predčasnih podatkih dobila 1145 občinskih mest, medtem ko bosta ÖVP in FPÖ dobili 627 oziroma 508 mandatov. Zeleni, ki so na volitvah nastopili le v 12 od skupno 132 občin, so dobili 2,47 odstotka glasov oziroma 14 občinskih sedežev. Za slovensko Enotno listo (EL) pa je glasovalo 1,75 odstotka volivcev, s čimer bo ta stranka zasedla 52 občinskih sedežev, kar je štiri manj kot prej.
Kakih 443.000 volilnih upravičencev je poleg svojih predstavnikov v 132 občinskih svetih v nedeljo volilo tudi nove župane. Tudi pri volitvah županov je zmago slavila SPÖ, ki si je utrdila položaj predvsem v okrajnih središčih. Slovenska EL je za župana kandidirala dva kandidata, in sicer v Bistrici nad Pliberkom in v Globasnici, vendar pa se bosta morala oba pomeriti še v drugem krogu županskih volitev. Drugi krog volitev za župana bo sicer potekal 23. marca v skupno 24 od 132 občin, med drugim tudi v Celovcu.
Za koroškega vodjo SPÖ Petra Ambrozyja je uspeh na lokalnih volitvah na avstrijskem Koroškem le "začetek". Čez leto dni bodo namreč potekale volitve v deželni zbor, kjer socialdemokrati obljubljajo velik preobrat. Vodja koroških svobodnjakov Martin Strutz pa je zatrdil, da se napovedana revolucija ne bo zgodila, saj svobodnjaki niso utrpeli tako velike izgube, kot so napovedovali. Koroški vodja ÖVP Georg Wurmitzer je sicer menil, da je njegova stranka "žrtev zvezne politike", kljub temu pa je z uspehom na nedeljskih volitvah zadovoljen.