Po preštetih 92 odstotkih glasov je zmago razglasil opozicijski kandidat Ibrahim Mohamed Solih, ki se je na predsedniških volitvah pomeril z dosedanjim predsednikom. Uradni rezultati še niso znani.
Oblasti so morale zaradi dolgih čakalnih vrst volitve podaljšati za tri ure. Od izida volitev bo precej odvisno, kako bo otoška država v indijskem oceanu delovala v prihodnje. Sedanji predsednik Abdulla Yameen je tesno povezan s Kitajsko, njegov tekmec Mohamed Solih bi se tesneje povezoval z Indijo in Zahodom.
Družbena omrežja so medtem preplavile fotografije črtic na prstih, ki jih volivci dobijo ob glasovanju in, ki pričajo o udeležbi na volišču, s čimer so prebivalci Maldivov, ki so se tokrat množično odpravili na volišča in ponekod čakali celo več ur, 'dokazali', da so volili.
Opozicijski kandidat bi znova vzpostavil demokracijo
Yameen iz Napredne stranke za Maldive, ki se tokrat poteguje za drugi petletni mandat, je pred volitvami obljubil, da bo pospešil gospodarski napredek. Kandidat opozicijske Maldivske demokratske stranke, ki ga podpirajo še dve večji stranki ter zaprti nekdanji predsednik, pa je napovedal, da bo v primeru zmage v državi znova vzpostavil demokracijo in izpustil več deset političnih zapornikov.

Policija naj ne bi imela naloga za preiskavo
Na predvečer volitev je policija izvedla preiskavo v Solihovem volilnem štabu. Opozicija trdi, da policija ni imela naloga za preiskavo, vlada pa vztraja, da so nalog pridobili in da je policija preiskovala domnevne "nezakonite dejavnosti" v volilnem štabu opozicijskega kandidata.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.