V spopadu med policisti in protivojnimi protestniki v jemenski prestolnici Sana so umrli trije protestniki in policist, 18 protestnikov in sedem policistov pa je ranjenih. Do spopada je prišlo, potem ko se je kakih 3000 protestnikov poskušalo približati ameriškemu veleposlaništvu.
Duhovniki so v verskih obredih v muslimanskih državah vse od Indonezije do Egipta kritizirali ameriškega predsednika Georgea Busha in njegove zaveznike, protestniki pa so zažigali ameriške zastave in Busheve portrete.
Po besedah enega izmed duhovnikov v afganistanski prestolnici Kabul imajo ZDA natančen načrt, kako uničiti islam. Največje demonstracije so potekale v Bangladešu, kjer se je na ulicah Dake zbralo okoli 15.000 nasprotnikov ameriškega napada na Irak.
V Kairu in kašmirskem glavnem mestu Šrinigar je policija najbolj vročekrvne demonstrante, ki so proti policistom metali kamenje in kose pohištva, razgnala s solzivcem.
Demonstracije so potekale v desetih indonezijskih mestih, protestniki v Džakarti pa so v poslopje britanske ambasade metali jajca. V mestih po Pakistanu, kjer vlada podpira ZDA in obenem obžaluje napad na Irak, se je zbralo najmanj 10.000 protestnikov.
Na območju Zahodnega brega in Gaze je kakih 28.000 Palestincev izrazilo svojo podporo Iraku. Protestniki so nosili iraške zastave in pozivali Irak, naj napade Izrael. Tudi imami številnih mošej na tem območju so svoje pridige ob današnji molitvi namenilo vojni v Iraku in pozvali arabske prostovoljce, naj v vojni sodelujejo na iraški strani in se borijo "proti agresiji, katere namen je uničiti Irak in ukrasti iraška bogastva".
V Tokiu se je demonstracij udeležilo več tisoč ljudi, ki so izražali nasprotovanje vojni v Iraku in japonskim načrtom, da ZDA ponudi pomoč. Manjši protesti so bili tudi v drugih japonskih mestih, medtem ko naj bi številčnejše manifestacije potekale ob koncu tedna.
V kenijski Mombasi je več tisoč muslimanov izrazilo podporo iraškemu predsedniku Sadamu Huseinu in protestiralo proti ameriškemu vojaškemu posredovanju v Iraku, ki po njihovem mnenju predstavlja zatiranje muslimanov s strani Zahoda.
Protesti po Evropi
V Bruslju je drugi dan vojne v Iraku demonstriralo več kot 15.000 ljudi. Protestniki so se združili na poziv Evropske konfederacije sindikatov, pridružili pa so se jim tudi številni študenti. Po navedbah policije so protesti potekali brez incidentov. "Protestiramo za več delovnih mest in socialno Evropo, vendar pa so v času vojne to predvsem manifestacije za mir," je dejala predsednica belgijskega socialističnega sindikata Mia De Vits.
Več kot 200.000 ljudi pa se je zbralo na protivojnih protestih v Atenah. Protesti se odvijajo pred ameriškim veleposlaništvom, ki so ga sicer zaradi množičnih protestov v četrtek zaprli. Gre za najbolj množične demonstracije v Grčiji v zadnjih letih, ki so poleg v glavnem mestu potekale tudi v drugih večjih grških mestih.
Peščica aktivistov okoljevarstvene organizacije Greenpeace pa je v noči na petek v bližini ameriškega veleposlaništva v Berlinu vsake pol ure zvonila z zvonom. Vsako uro od začetka napada na Irak pa bodo tudi prižgali eno svečo, je dejal tiskovni predstavnik skupine protestnikov Wolfgang Lohbeck. V Nemčiji so sicer že v četrtek potekale množične protivojne demonstracije, ki se jih je udeležilo več kot 250.000 ljudi.
V Carigradu pa je prišlo do incidentov med protivojnimi protestniki in policijo, ki je aretirala štiri osebe. Protestov se je sicer udeležilo kakih 5000 ljudi, ki so vzklikali različna protiameriška gesla.