Stephen Paddock je v hotelsko sobo prinesel goro orožja in streliva ter 1. oktobra zvečer streljal na množico 22.000 ljudi in jih pri tem ranil 422. Skoraj toliko ranjenih je bilo potem tudi zaradi nesreč, ki so zgodile med bežanjem pred streli.
Trump: Žaluje vsa Amerika
Na ponedeljkovi spominski slovesnosti v Las Vegasu so v zrak spustili 58 belih golobic, ki so simbolizirale smrtne žrtve pokola. Guverner ameriške zvezne države Nevada Brian Sandoval je dejal, da jih je dogodek pred letom dni popolnoma pretresel in jim odvzel nekaj, česar ne morejo povrniti.

"Po tisti usodni noči ne bomo nikoli okrevali, in prav je tako. Vendar pa so iz tiste podle noči prišli nekateri naši najbolj ponosni trenutki. Postali smo eno ljudstvo, ena skupnost in ena družina. Jokali smo, žalovali smo in se odločili, da postanemo močni. Leto dni pozneje smo močnejši," je zagotovil.
Sožalje je ob obletnici znova izrazil tudi predsednik ZDA Donald Trump, ki je dejal, da žaluje vsa Amerika.

Policija nič bližje motivu
Policija igralniške prestolnice sveta po letu dni preiskave še vedno ni nič bližje motivu množičnega morilca, ki je pobijal z 32. nadstropja hotela Mandalay Bay. Morilčeva družina in njegova zaročenka nimata odgovora.
Posledica pokola je bila prepoved naprav, ki lahko omogočijo rafalno streljanje iz polavtomatskih pušk. Avtomatske puške so v ZDA za zdaj še prepovedane, če pa si republikanci po novembrskih volitvah utrdijo oblast v kongresu, se bodo prizadevanja za njihovo vnovično prodajo okrepila.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.