Most Golden Gate v San Franciscu je svetovna znamenitost. Prav tako pa je povezan s številnimi tragičnimi dogodki, saj je z njega od leta 1937, odkar so ga zgradili, v smrt skočilo kar 1.600 ljudi.
Predlogi, da bi ga zaščitili z jekleno mrežo, ki bi samomorilcem preprečila padec v globino, so se pojavili že pred desetletjem, a za uresničitev ni bilo dovolj finančnih sredstev, nasprotniki pa so trdili, da bi kaj takega pokvarilo edinstveni izgled strukture. V petek pa so oblasti v Kaliforniji prižgale zeleno luč in obljubile sprostitev sredstev za izgradnjo projekta, vrednega kar 76 milijonov dolarjev.

Člani komiteja organizacije Golden Gate Bridge, Highway and Transportation District so odločitev izglasovali enoglasno. "Danes je zelo čustven dan, a hkrati zgodovinski. To je enoten glas za življenje," je dejal David Campos.
"Bil je težak boj," je povedal Tom Ammiano, ki si je za uresničitev načrta prizadeval več kot desetletje. "A zdaj smo tu, skoraj z orodjem v rokah!" je dodal.
"Za nas je bilo dolgo čakanje, da končno odobrijo sredstva, izjemno težko, saj se je število samomorilcev le povečevalo," pa je povedal John Brooks, katerega hčerka je v smrt skočila leta 2008.
Lani je z mostu, ki se razteza visoko nad zalivom San Francisca in povezuje to mesto z obrobjem območja Marin, skočilo 48 ljudi.
Med petkovo tiskovno konferenco je spregovoril eden od tistih, ki je z mostu skočil, a je preživel. Zavrnil je očitke nasprotnikov, da bodo samomorilci kljub mreži našli način, da si vzamejo življenje. "Takoj ko sem skočil, sem to obžaloval. Zdaj na mostu ne bo izgubljena nobena duša več," je dejal 32-letni Kevin Hines.
Mreža se bo raztezala šest metrov na vsako stran, projekt pa naj bi dokončali do leta 2018.
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.