Po skoraj petih mesecih britanske oblasti še vedno niso uspele identificirati slepega potnika, ki se je skril pod letalo, ki je letelo iz Nairobija v London. Tik pred pristankom je padel iz višine približno 1000 metrov in pristal na vrtu hiše na jugu Londona. Sreča v nesreči je bila, da je padel na zemljo in ne na nič hudega slutečega Londončana, ki je bil takrat na vrtu in na ležalniku bral. Truplo je namreč pristalo le meter stran od ležalnika. Dogodek se je zgodil 30. junija. Ena od prič pa je takrat dejala, da je bilo truplo zamrznjeno in je bilo videti kot ledena skala. Zaradi sile trčenja ob tla se je na vrtu pojavila velika luknja, poškodovala pa se je tudi tlakovana potka skozi vrt.
Da bi skušali ugotoviti, kdo je bil moški in kako se mu je uspelo skriti pod letalo, so se novinarji Sky Newsa odpravili v Kenijo. Njihovo raziskovalno delo s pomočjo policijskih dokazov – fotorobota in fotografij osebnih predmetov, ki so jih našli na letalu – je pokazalo, da je truplo najverjetneje pripadalo Paulu Manyasi, moškemu, ki je na kenijskem letališču delal kot čistilec. 29-letnik je bil zaposlen v čistilnem podjetju Colent at Jomo Kenyatta International. To tudi pojasnjuje, kako je lahko prišel na letališko pisto, ne da bi ga kdo ustavil.
Moški se je očitno na zelo tvegan način skušal pretihotapiti v Združeno kraljestvo, saj se je skril v prostor, v katerem je pristajalni mehanizem letala družbe Kenya Airways. Policija je pozneje tam našla nahrbtnik z vrečko, v kateri je bila voda in nekaj hrane.
Oče britanskim novinarjem potrdil, kenijskim pa zanikal, da gre za njegovega sina
Oče slepega potnika je potrdil, da so stvari, ki jih je policija našla v letalu, pripadale njegovemu sinu. Vendar pa je dejal, da fotorobot, ki ga je novinarjem dala metropolitanska policija, mu ni povsem podoben. Manyasi je bil najstarejši od šestih otrok, zadnja leta je živel v revni četrti, kjer je sobo delil še z enim sostanovalcem.
Njegovo dekle je za Sky News povedalo, da je Paula nazadnje videla tisto jutro. "Zadnjič, ko sem ga videla, sva bila v službi, nato je nenadoma izginil, nihče ne ve, kam je odšel. Poklicala sem ga na telefon, a je bil izključen. Ko smo prišli naslednje jutro v službo, nas je poklical nadrejeni in nam povedal, da nekdo manjka," je dejalo dekle, ki je želelo biti neimenovano. Tudi ona je potrdila, da je nahrbtnik zagotovo pripadal Paulu, predvsem zaradi kratice MCA, ki je bila zapisana na naramnici.
Svojega pokojnega fanta je opisala kot zelo veselo osebo. "Paul je bil dober fant. Bil je zelo vesela oseba. Rada sem ga imela, ker je bil takšen. Izgubila sem nekoga, ki sem ga imela zelo rada. Pogrešam ga," je še dejala. Kot je še pojasnila, za njegov načrt ni vedela in se o odhodu v drugo državo nista pogovarjala. Je pa o želji po drugi službi zunaj Kenije povedal svojemu sostanovalcu.
Oče je po objavi obežnega članka na Sky News zdaj za kenijske medije zanikal, da gre za njegovega sina. Med drugim so kenijski mediji objavili, da je Paul na svojem Facebook profilu fotografijo nazadnje zamenjal sredi julija, kar pa ne bi bilo možno, ker naj bi oseba po poročanju Sky Newsa umrla 30. junija. Vodstvo letališča pa je prav tako zanikalo, da bi moški s tem imenom kdaj delal na letališču.
Slepi potnik je prav gotovo bil mrtev že dolgo pred tem, preden je padel z letala. Letalo je namreč osem ur letelo na višini okoli 11.000 metrov, kjer je zelo malo kisika, zrak pa je leden. "Ni možno preživeti na -60 stopinj Celzija osem ali devet ur, ali celo 10, na višini 11.000 metrov. Kisika je tako malo, da ga začne telo vračati nazaj v zrak. Sape ne bi mogli zadrževati niti minuto," je dejal letalski strokovnjak Guy Leitch. Potniki v letalu zunanjih razmer ne čutijo, saj je v potniški kabini zrak uravnan s pritiskom in klimatsko napravo. V prostoru, v katerem se je skrival slepi potnik, pa so možnosti za preživetje praktično nične.
KOMENTARJI (99)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.