
V Indiji evakuirali kar 700.000 ljudi
V severovzhodni indijski državi Asam so oblasti evakuirale 700.000 ljudi, ki so jih namestile v začasnih bivališčih. Zaenkrat ni poročil o smrtnih žrtvah, položaj pa je še vedno kritičen, saj je večina rek močno naraslih. Gladina vode reke Asama in ene največjih azijskih rek Brahmaputra se še ni spustila pod kritično raven, vzhodno območje Asama v bližini mesta Dhemadži pa je že peti dan odrezano od sveta.
Kritično tudi v Bangladešu, na Filipinih in v Južni Koreji
V sosednjem Bangladešu je zaradi poplav domove zapustilo kakih 100.000 ljudi, še vedno naraščajoče reke pa so poplavile predvsem polja pšenice. Meteorologi v naslednjih dneh pričakujejo še obilnejše padavine, ko bo monsunsko obdobje doseglo vrhunec.
O močnem monsunskem deževju poročajo tudi s Filipinov, kjer je narasla voda poplavila dele prestolnice Manila. Več cest je neprehodnih, v poplavah je utonil desetletni deček, brez strehe nad glavo pa je ostalo več sto ljudi. Oblasti so iz varnostnih razlogov iz mesta evakuirale več kot 300 družin, meteorologi pa za naslednje dni ne napovedujejo izboljšanja vremena.
V Južni Koreji je tajfun z imenom Ramasun doslej terjal dve življenji, močan dež je poplavil številne ceste in polja na jugu in jugozahodu države. Zaradi slabega vremena so začasno ustavili notranje letalske lete, in prepovedali prevoz s trajekti vzdolž južne in zahodne obale.
Monsunsko deževje v Aziji naj bi se končalo sredi septembra.
V Teksasu poplave že teden dni
V ameriški zvezni državi Teksas pa močno deževje s poplavami traja že teden dni. Evakuiranih je že štiri tisoč ljudi, povzročena materialna škoda pa je ocenjena na več milijonov dolarjev.