Razmere so najhujše v Bangladešu, ki se sooča z najhujšimi poplavami v zadnjih šestih letih. Po navedbah bangladeških predstavnikov je zaradi monsunskih nalivov v tej državi umrlo že 500 ljudi.

Razmere so se v četrtek še poslabšale, saj je voda zalila še več območij v prestolnici Daka in sosednjih okrožjih. Zaradi poplav je v Bangladešu razseljena skoraj polovica od 130 milijonov prebivalcev države. Bangladeško gospodarsko združenje je sporočilo, da je več kot tretjina od 60 milijonov prizadetih prebivalcev žensk, otrok in starejših. Od desetih milijonov prebivalcev Dake pa jih je bila skoraj tretjina prisiljeni zapustiti domove. Zaradi katastrofalnih razmer so oblasti pozvale k globalni pomoči.
Bangladeški finančni minister Sajfur Rahman je dejal, da bangladeška vlada in države donatorke skupaj ocenjujejo škodo, ki je nastala predvsem v severnem in osrednjem delu države. Rahman je še povedal, da bo Bangladeš za mednarodno pomoč uradno zaprosil prihodnji teden, ko bodo ocenili škodo. Bangladeška premierka Kaleda Zia je v sredo sporočila, da se Bangladeš sam ne bo mogel soočiti z opustošenjem.
Tudi Združeni narodi v Bangladešu so danes sporočili, da bodo zaprosili za mednarodno pomoč za Bangladeš. Deževje je namreč odplavilo pridelek riža, poplavilo vasi, poleg ljudi pa je poginila tudi živina. Vremenoslovci pa so danes ocenili, da bi lahko poplave trajale še več tednov.

Žrtve tudi zaradi plazov, pidemij in pikov kač
Smrtne žrtve pogosto zahtevajo plazovi, zrušenje hiš, strele, pa tudi piki strupenih kač, ki jih naplavijo narasle vode. Poleg žrtev poplav pa naj bi v Nepalu zaradi epidemije gastroentiritisa, ki ga povzroča onesnažena voda, v minulem mesecu in pol umrlo 300 ljudi, poroča nepalski časnik Kantipur.