Od velikega maestra se poslavljajo njegovi prijatelji, sodelavci, oboževalci in tudi politiki. Sožalje sta izrazila predsednik Evropske komisije Jose Manuel Barroso in generalni sekretar ZN Ban Ki Mun, ki je pokojnega pevca označil za poslanca miru.
Na dunajski državni operi in salzburškem Festspielhausu so izobesili žalne zastave. Smrt "tenorissima" je pretresla tudi njegova španska kolega, Placida Dominga in Joseja Carrerasa. Avstrijski kancler Alfred Gusenbauer pa je Pavarottija označil za naječjega pevca 20. stoletja.
Francoski predsednik Nicholas Sarkozy je iskreno obžaloval smrt velikega pevca in dejal: "Pavarotti je s svojim glasom začaral ves svet. Všeč mi je, da je bil dovzeten tudi za razne izlete izven klasičnega opernega repertoarja. Opera je izgubila svojega glasnika in velikega umetnika, ki je ljubil življenje!"
Zeffirelli: "Bili so tenoristi in bil je Pavarotti!"
"Luciano Pavarotti je bil velik človek, velik glasbenik, dober kuhar in odličen igralec pokra. Ponosen sem na to, da sem bil Pavarottijev kolega in prijatelj. Čeprav njegova smrt ni bila nepričakovana, žalost zato ni nič manjša," je povedal eden od treh velikih tenorjev, Carreras, ki je izgubil velikega sopevca.
Italijanski filmski režiser Franco Zeffirelli je o pokojniku dejal: "Bili so tenoristi in je bil Pavarotti. Po njegovi zaslugi je opera dobila nov pomen. Njegov glas si takoj prepoznal, bil je močan in čist, kot je bil Luciano sam!"
Luciano Pavarotti bo ležal v katedrali v Modeni, kjer se bodo od njega lahko še zadnjič poslovili njegovi občudovalci, prijatelji in znanci. Pogrebne slovesnosti se bodo začele v soboto ob 15. uri.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.