
Začetek vrhunskega zasedanja 21 držav članic Azijsko-pacifiškega gospodarskega foruma (APEC) v čilski prestolnici so zaznamovale množične demonstracije proti globalizaciji in politiki ameriškega predsednika Busha. Sprva mirni protesti so se sprevrgli v spopade s policijo. Vročekrvneži so zažigali avtomobile, na policiste pa metali kamenje in palice. Policija je odgovorila s solzivcem, uporabili pa so tudi vodne topove.
Dialog rešitev za S. Korejo

Ameriški predsednik George Bush in njegov kitajski kolega Hu Jintao sta se v okviru dvostranskega srečanja na vrhu članic APEC strinjala, da je potrebno vprašanje severnokorejskega jedrskega programa rešiti z dialogom in diplomacijo. Predsednika si tudi v prihodnje nameravata močno prizadevati za mir na Korejskem polotoku.
Po pogovorih s kitajskim predsednikom se je Bush na vrhu v čilski prestolnici pogovarjal tudi z japonskim premierom Džuničirom Koizumijem, južnokorejskim predsednikom Roh Moo-Hyunom in ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom.
Poziv k nadaljevanju boja proti terorizmu
Bush je na srečanju članice Foruma za azijsko-pacifiško gospodarsko sodelovanje med drugim pozval k nadaljevanju boja proti terorizmu, ki ogroža njihova gospodarstva in stabilnost sveta. V svojem rednem radijskem tedenskem nagovoru, je potem ko je bil 2. novembra ponovno izvoljen na položaj, spregovoril tudi o zunanjepolitičnih ciljih. Poudaril je, da si bo še naprej prizadeval za svobodo in izboljšanje varnosti v svetu. ZDA si bodo še naprej prizadevale za razvoj trgovinskih odnosov med članicami APEC.
ZDA so že sklenile več sporazumov o prosti trgovini z azijskimi in ameriškimi državami, med drugim z Avstralijo in Čilom, pa tudi s petimi srednjeameriškimi državami in Dominikansko republiko. Ameriški predstavniki se o sklenitvi novega sporazuma pogajajo s Tajsko in Panamo.
Bushevo sodelovanje na vrhu APEC v čilski prestolnici je njegovo prvo potovanje v tujino po ponovni izvolitvi na položaj.
Množične demonstracije že pred začetkom

Med 20.000 do 40.000 demonstrantov se je v petek spopadlo s policijo, ki je uporabila vodne topove in solzivec, da bi razgnala množico, ki je vzklikala gesla proti ameriški politiki in globalnemu kapitalizmu.