
"To bi zagotovo pomenilo več varnosti za volivce, saj se bomo tako izognili dolgim vrstam pred volišči, ki bi bile lahka tarča za teroriste," je dejal predstavnik ministrstva. Volilna komisija, ki bo imela zadnjo besedo, predloga še ni komentirala. Premier Iljad Alavi je izjavil, da bodo volitve kot načrtovano izpeljali 31. januarja. Da bi vsem etničnim in verskim skupnostim zagotovili varno udeležbo na volitvah, bi morale različne province voliti ob različnih dnevih. "Volitve lahko trajajo tudi do dvajset dni," je dejal Alavi.
Novi napadi v Ramadi

Iz Iraka poročajo o dveh samomorilskih napadih. Prvi se je zgodil davi na jugu Bagdada in je zahteval najmanj dve smrtni žrtvi med civilisti, pet Iračanov pa je bilo ranjenih. Po navedbah očividcev je avtomobil bomba eksplodiral v bližini tržnice v mestni četrti Al Dura. Arabska televizijska postaja Al Džazira je poročala, da naj bi v napadu umrlo šest ljudi. Očividci so poročali o samomorilskem napadu v bližini zunanjega zidu ameriškega vojaškega oporišča v središču mesta Ramadi na zahodu Iraka. O morebitnih žrtvah tega napada še ni nobenih podatkov. Iz Ramadija poročajo tudi o spopadih med uporniki in ameriško vojaško patruljo, v katerih so umrli trije Iračani. Iz sosednje Faludže poročajo o novih zračnih napadih ameriške vojske. Arabska televizija Al Arabija je poročala tudi, da so iraške varnostne sile v bagdadski četrti Adhamija vdrle v eno izmed najpomembnejših pravnih šol sunitskega islama v Iraku.
Južnokorejski predsednik nepričakovano v Iraku
Južnokorejski predsednik Roh Moo Hyun je nepričakovano prispel na sever Iraka, kjer je nameščenih 3600 južnokorejskih vojakov. Južnokorejski predsednik je prispel na obisk potem, ko je parlamentarni odbor podprl vladni predlog o podaljšanju mandata južnokorejskim vojakov v Iraku za leto dni. Odločitev mora podpreti še južnokorejski parlament, ki bo zasedal v četrtek.
Irak obtožuje Iran

Jordanski kralj Abdulah II. in iraški predsednik Gazi al Javer sta Iran obtožila vmešavanja v iraške zadeve, s čimer želi vplivati na izid januarskih splošnih volitev v Iraku.
Jordanski kralj meni, da želi Iran v Iraku vzpostavitev islamske republike, zato si Iranci prizadevajo za oblikovanje proiranske iraške vlade. Po njegovih besedah Teheran financira številne človekoljubne dejavnosti v Iraku, da bi izboljšal svoj ugled med Iračani, pozval pa je tudi več kot milijon Irancev naj gredo v Irak, da bi vplivali na izid volitev. Z oblikovanjem proiranske vlade v Bagdadu pa bi bilo po oceni jordanskega kralja porušeno ravnovesje med šiitskimi in sunitskimi muslimani v regiji, ki bi prineslo nove probleme, ki bi segli preko meja Iraka.
Podobnega mnenja je bil tudi iraški predsednik al Javer, ki je dejal, da je očitno, da se Iran vmešava v iraške zadeve. Med drugim Iraku namenja veliko denarja, vodi pa tudi propagandno kampanjo na jugovzhodu Iraka.