
Sabita Kadriuja, ki je kot aktivist Kosovskega odbora za človekove pravice in svoboščine zbiral dokaze o zločinih nad kosovskimi Albanci, je Milošević vprašal, ali je sploh slišal za Osamo bin Ladna. Milošević je zatrdil, da so pripadniki teroristične mreže Al Kaida pomagali albanskim upornikom pri njihovem boju za neodvisnost od Srbije. Kadriu je Miloševiću odgovoril, da gre le za plod njegove domišljije in da ne ve ničesar o delovanju mudžahidov na Kosovu. "Za mrežo Al Kaida sem prvič slišal po napadih v ZDA 11. septembra lani," je še povedal.
Kadriu je pričal, kako so srbske sile marca 1999 po odhodu pripadnikov Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi iz Vučitrna na severovzhodu Kosova začele požigati mesto in pobijati tamkajšnje prebivalce, ter tako prisilile albanske prebivalce, da so zapustili mesto in njegovo okolico.
Kadriu, ki je pričanje začel že v sredo, je opisal tudi enega najhujših pokolov Albancev na Kosovu, in sicer pokol približno 60 članov družine Jashari v vasi Prekaz leta 1998, ter opisal grozote umora 14 prebivalcev vasi Galitze na severu Kosova septembra leta 1998. Kot učitelj albanskega jezika na območju Vučitrna je bil Kadriu sam večkrat priprt in mučen, sodeloval pa je tudi v študentskih demonstracijah v Prištini v začetku 80. let prejšnjega stoletja.
RTV Srbija ukinja neposredne prenose sojenja

Državna RTV Srbija je sprejela sklep, da bo prekinila neposredne televizijske prenose sojenja Slobodanu Miloševiću pred Mednarodnim sodiščem za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije v Haagu. Vrh Miloševićeve stranke SPS je zaradi tega sklepa državne televizije že protestiral. Na ta sklep RTV Srbija se je odzval Miloševićev namestnik na čelu nekoč vladajoče, sedaj pa opozicijske Socialistične stranke Srbije (SPS) Mirko Marjanović. Od RTV Srbija je zahteval, naj umakne sklep, ki naj bi bil "samo v korist sedanjih oblasti, ki se bojijo Miloševića celo sedaj, ko je v haaškem zaporu". Nekdanji srbski premier Mirko Marjanović je napovedal, da bo SPS posegla po vseh oblikah državljanske neposlušnosti, ki bodo trajale vse dotlej, dokler RTV Srbija ne bo ponovno neposredno prenašala sojenja Miloševiću.
RTV Srbija je v osrednjem dnevniku sporočila, da je za vsako uro prenosa v živo sojenja Miloševiću edina med domačimi televizijskimi postajami plačevala evrovizijsko pristojbino v višini 650 švicarskih frankov in da je imela vsaj še toliko dodatnih stroškov v zvezi prenosom. Vsi ti stroški naj bi presegali finančne zmožnosti hiše, ki ima majhen proračun. RTV Srbija bo sojenje spet prenašala v živo, če se bodo izboljšali pogoji za financiranje in če bo zanimanje za sodni proces v Haagu večji, kot je bilo doslej.
Med enajstimi beograjskimi televizijskimi postajami, ki imajo redne informativne oddaje, so sojenje v Haagu doslej redno prenašale v živo samo tri (3. spored RTV Srbija, TV YU INFO in TV B92). Izsledki nedavnih javnomnenjskih raziskav naj bi pokazali, da se je močno povečala gledanost teh treh televizijskih postaj beograjskih agencij. Srbski premier Zoran Djindjić je nedavno prenose sojenja Miloševiću primerjal s "španskimi nanizankami".
Rusi obtožajo del Pontejevo, da podpira terorizem
Vodja zunanjepolitičnega odbora ruske dume Dimitrij Rogozin je obtožil glavno tožilko haaškega Mednarodnega sodišča za vojne zločine v nekdanji Jugoslaviji Carlo Del Ponte, da "podpira mednarodni terorizem". S tem se je odzval na to, da je Del Pontejeva v četrtek sprejela Ahmeda Zakajeva, predstavnika čečenskega voditelja Aslana Mashadova. Dodal je še, da "je čas, da se naredi konec aktivnostim haaškega sodišča in da se Del Pontejevo privede pred sodišče, saj ni več predstavnica sodišča, temveč se ukvarja s politiko".

Kot je povedal tiskovni predstavnik Del Pontejeve, je ta s sogovornikom iz Čečenije razpravljala predvsem o prihodnjem mednarodnem kazenskem sodišču, ki naj bi sodilo vojnim zločincem ter odgovornim za genocid in zločine proti človeštvu. Čečenski predstavnik Zakajev je napovedal, da se bodo čečenski uporniki po vseh svojih močeh prizadevali, da dosežejo mednarodni sodni proces proti vodilnim ruskim vojaškim predstavnikom, ki so po njihovem mnenju odgovorni za zločine proti človeštvu na območju Čečenije. Borci za človekove pravice obtožujejo ruske zvezne sile, da so med operacijo v severnokavkaški republiki, kamor so vstopile 1. oktobra 1999 z namenom, da zatrejo terorizem, izvajale nasilje nad prebivalstvom, poboje in ropanje.