Najmanj deset ameriških vojakov je bilo ranjenih v ločenih napadih v Iraku. Ameriški predsednik Bush pa je povedal, da ti incidenti ne bodo pregnali njihove vojske.
Vojaki ZDA tarče v Iraku
Po navedbah osrednjega poveljstva ameriške vojske (Centcom) je nek Iračan davi v severnem predelu iraške prestolnice Kadimija streljal na ameriškega vojaka, vendar pa mu pri tem ni zadal smrtno nevarnih ran. Ostali vojaki v patrulji so na napad odgovorili in napadalca ustrelili.
Do enega napada je prišlo v osrednjem delu Bagdada, kjer so neznanci napadli ameriško vojaško vozilo napadli vozilo Humvee, pri čemer je bil en ameriški vojak ranjen, ubit je bil nek mimoidoči Iračan, 11 pa ranjenih. Tamkajšnji prebivalci iraške prestolnice so kasneje proslavljali uničenje ameriškega vojaškega vozila.
V nekem drugem napadu na ameriške vojake so bili v Bagdadu ranjeni še trija Američani, do napada na okupacijske sile pa je prišlo tudi v mestu Ramadi, kakih 100 kilometrov zahodno od Bagdada. Neznanci so napadli konvoj dveh vojaški vozil, pri čemer je bilo ranjenih najmanj 6 ameriških vojakov.
Sicer pa je ameriški predsednik v sredo komentiral dogodke v okupiranem Iraku in dejal, da je okoli 150 tisoč ameriških vojakov v Iraku soočenih z resnim izzivom. Pozval je ameriške sile naj se aktivno odzovejo na vse morebitne grožnje. Bush je opozoril, da njihove enote ne bodo nervozne.
Okoliščine incidenta v Faludži še niso jasne
Okoliščine eksplozije v mošeji v Faludži, kraju kakih 50 kilometrov zahodno od Iraka, kjer so Američani že vse od začetka okupacije priča vztrajnemu uporu tamkajšnjih prebivalcev, tam pa so se zgodili tudi številni incidenti s smrtnimi žrtvami, v kateri je v ponedeljek umrlo 9 ljudi, med njimi tudi tamkajšnji duhovnik, še niso jasne.
Prebivalci Faludže pravijo, da je šlo za ameriški letalski napad, predstavniki ZDA pa trdijo, da je do eksplozije prišlo v sosednji stavbi, kjer so uporniški elementi pripravljali eksplozivne naprave.
Zaradi sovražnega ognja, je bilo od 1. maja ubitih najmanj 23 ameriških vojakov, več deset pa jih je umrlo v drugačnih incidentih. Ubitih pa je bilo tudi nekaj britanskih vojakov. Število žrtev na iraški strani pa že vse od začetka napada na Irak ni jasno, prav tako pa ni jasno število žrtev po zaključku večjih vojaških operacij v državi.