Agenti Ameriške imigracijske policije (ICE) so racijo izvedli v mestu Laurel v zvezni državi Mississippi. Večino aretiranih naj bi takoj v verigah odpeljali v zbirno taborišče, izpustili so le nekaj mater z majhnimi otroki. Ob tem so jim nadeli tudi elektronske zapestnice, čez mesec dni pa se morajo zglasiti na sodišču.
Preiskava pred omenjeno racijo naj bi sicer trajala več let, spodbudila pa naj bi jo anonimna prijava sodelavcev nezakonitih priseljencev v tovarni Howard Industries, ki se ukvarja s predelavo perutnine. Na navdušenje ameriških delavcev nad svojimi neameriškimi kolegi kaže ob tem tudi dejstvo, da so med racijo, ko so priseljenci bežali pred agenti, prvi od veselja ploskali.
Mississippi ima sicer republikanskega guvernerja Haleyja Barbourja, ki je pred kratkim podpisal zakon, po katerem so delodajalci obvezani preveriti status delavcev, ki jih zaposlijo. Če ugotovijo, da je podjetje zaposlilo nezakonite priseljence, mu za tri leta odvzamejo vse državne pogodbe in za leto dni prepovedo opravljanje vsakršnih dejavnosti v državi. Za nezakonite priseljence pa je sprejemanje služb kaznivo dejanje.
Nezakonito priseljevanje je pereč problem v vseh Združenih državah. Maja so v zvezni državi Iowa v predelovalnicah mesa prijeli 400 ljudi, lani pa v Nebraski in drugih državah skupaj okrog 1300. Dela imajo na pretek za nekaj desetletij, saj je v ZDA okrog 12 milijonov nezakonitih priseljencev.
Tujina
Med racijo so Američani ploskali
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
STA
Komentarji
20
Ameriška zvezna imigracijska policija je izvedla najbolj množične aretacije nezakonitih priseljencev doslej. V raciji je bilo prijetih skupaj 595 ljudi.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.