Tujina

McCain napovedal kandidaturo

Washington, 25. 04. 2007 20.20 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Ameriški republikanski senator John McCain je uradno napovedal predsedniško kandidaturo.

John McCain je uradno napovedal kandidaturo
John McCain je uradno napovedal kandidaturo FOTO: Reuters

Ameriški republikanski senator John McCain je med govorom v Portsmouthu danes uradno napovedal predsedniško kandidaturo. Ob tem je nekdanji pilot ameriške mornarice in veteran vietnamske vojne napovedal prenovo ameriške vojske in okrepitev ZDA, hkrati pa je poudaril, "da ve, kako se boriti in sklepati mir". "ZDA se soočajo z velikimi izzivi, ki se jih ne bojim, ampak sem na njih pripravljen," je še poudaril McCain.

70-letni McCain, ki je eden od zagovornikov vojne v Iraku, je sicer poudaril, da je invazija na Irak potekala neuspešno in je bila slabo pripravljena. "Delali smo napake in sprejeli spremembe," je izjavil, a dodal, da so se iz napak, storjenih v omenjeni vojni, marsikaj naučili.

"ZDA ne bi smele nikoli vstopiti v vojno, če niso pripravljene narediti vse potrebno za uspeh, če nimajo realnega in razumljivega načrta za uspeh in če niso vse relevantne vladne agencije zaprisežene temu uspehu," je še dejal McCain, ki bi v primeru izvolitve postal najstarejši ameriški predsednik v prvem mandatu v zgodovini države.

McCain je sicer kandidaturo neuradno napovedal že pred časom. Čeprav je dolgo veljal za največjega favorita za republikansko predsedniško kandidaturo, pa rezultati zadnjih javnomnenjskih raziskav kažejo, da je v prednosti nekdanji župan mesta New York Rudolph Giuliani. McCain, ki je v prvem četrtletju zbral tudi manj finančnih sredstev od pričakovanj, se je v predsedniško bitko spustil že leta 2000, kjer pa je na koncu med republikanci slavil sedanji predsednik George Bush.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User203165
25. 04. 2007 22.21
Pkorosec... Če bi bushizem res '''imelo v glavi'' toliko ljudi ne bi bil Mccaina vodil Giuliani (samo v lastni stranki, kaj šele na splošno...), ki podpira pravice gejev, podpira pravico do splava itd.
User205814
25. 04. 2007 21.42
Me zanima reakcija tiste vecine, ki ljubijo ZDA, a kritizirajo Busha. Kako bodo reagirali, da bushizem ni omejen le na enega cloveka, ampak da ima lepa vecina americanov bushizem v svojih glavah.
User107187
25. 04. 2007 21.01
optimist haha.