Direktor bolnišnice Waldemar Correa ni želel povedati vseh podrobnosti o slovitemu bolniku. Dejal je, da ima Maradona zaradi debelosti močno povišan pritisk, s čimer se v tem delu sveta ubrada 10 odstotkov ljudi, in aritmijo srca, kar je lahko zelo nevarno v primeru, da bolnik ni pod stalnim nadzorom. Po mnenju direkorja bolnišnice se je Maradona že rešil najhujšega in ni več na intenzivni negi, njegovo zdravstveno stanje pa se je stabiliziralo. Trenutno je nekdanji nogometaš pravzaprav le še na opazovanju.
Urugvajska lokalna radijska postaja Radio Mitra iz priljubljenega urugvajskega letoviškega mesta Punta del Este, kjer je letoval Maradona, je senzacionalno poročala, da je argentinski nogometaš končal v bolnišnici zaradi prevelikega odmerka kokaina, vendar je direktor bolnišnice Correa vsa natolcevanja v zvezi z drogo že zanikal.
O zdravstvenem stanju Maradone se je pozanimal tudi sam predsednik Argentine Fernando de La Rua. Nekoliko pa je nastalo evforijo ublažil nekdanji Maradonin manager Guillermo Coppola, ki je dejal, da se je Maradona sam odpeljal v bolnišnico, da vsi vedo, da ima previsok krvni pritisk in da njegovo zdravstveno stanje nikakor ni povezano z mamili.
Vprašanja o kokainu so pri Maradoni vedno znova aktualna. Zdaj skoraj 40-letni Maradona je v 80. letih večkrat polnil časopisne stolpce zaradi odvisnosti od droge. Na doping testih so mu namreč kar trikrat, med igranjem v Neaplju, na SP 1994 v ZDA in kasneje v argentinski ligi, dokazali zlorabo drog. Po neslavno končani karieri se je Maradona poskusil tudi kot trener in tudi zdaj pravi, da v trenerskem poklicu še ni rekel zadnje.