Posmrtne ostanke Kim Džong Nama, polbrata severnokorejskega voditelja Kim Džong Una, so na pisno željo družine prepeljali v Pjongjang. Ali je šlo za pismo širše družine ali le treh sinov umorjenega, ki živijo na Kitajskem, ni znano. Je pa Severna Koreja v zameno za prepeljano truplo devetim malezijskim državljanom dovolila zapustiti državo. Spor med državama je tako uradno končan.
Državi sta objavili skupno sporočilo, v katerem sta poudarili, da bosta "normalizirali odnose". To med drugim pomeni odpravo vizumov, Reuters pa navaja nekdanjega malezijskega diplomata Dennisa Ignatiusa, ki je dejal, da bo odnos med Severno Korejo in Malezijo, ki je sicer veljala za prijateljsko državo, dolgo časa ohlajen.
Kdo je umoril Kim Džong Nama, še vedno ostaja skrivnost
Malezijska policija je sicer sporočila, da se še vedno ne ve, kdo je 13. februarja na letališču v Kuala Lumpurju z živčnim plinom umoril Kim Džong Nama. Tamkajšnje tožilstvo je za umor obtožilo ženski iz Indonezije in Vietnama, a s tem se ne strinjajo ZDA in Južna Koreja, kjer so prepričani, da sta bili Indonezijka in Vietnamka le žrtev severnokorejskih agentov. No, Pjongjang pa medtem za umor obtožuje ZDA in Južno Korejo.
Nekateri mediji pa se še najbolj nagibajo k možnosti, da je Kim Džong Nam plačal z življenjem zaradi namere, da bi postal predsednik severnokorejske vlade v izgnanstvu, ki jo nameravajo ustanoviti.
KOMENTARJI (35)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.