Po besedah predstavnika notranjega ministrstva bo vlada izvedla kombinirano policijsko-vojaško akcijo zbiranja tujih priseljencev, ki prebivajo v nekaj naseljih v notranjosti države. Vse zajete naj bi po kratkem postopku izgnali iz države. Ta teden se je Malezija odločila tudi za prepoved prihajanja tuje delovne sile iz Indonezije, ker je v začetku tedna več sto indonezijskih delavcev v tekstilni industriji napadlo policijo, ki je skušala aretirati narkomane. Do tega incidenta je prišlo mesec dni po prvem, ko se je več kot 1600 ilegalnih priseljencev v zbirnem centru uprlo in zažgalo nekaj stavb taborišča.
Malezijski premier Mohamed Mahathir je včeraj izjavil, da je v Maleziji ta čas višek tuje delovne sile, zato nove ne potrebujejo. Vlada bo nadaljevala z izgonom tuje delovne sile. Zaradi bližine je otok Borneo idealen za priseljence s Filipinov, kjer je že leta več tisoč. Malezijska vlada poziva k odhodu tudi tiste tuje delavce, ki imajo sicer začasno dovoljenje za delo.
Doslej so malezijske oblasti že izgnale 129 Indonezijcev, ki so bili udeleženi v neredih v tekstilni tovarni, zaprtih pa jih je še 56. V Maleziji, ki ima 23 milijonov prebivalcev, je okoli 2 milijona tujih delavcev, le manj kot polovica je prijavljenih.