Tujina

Madžarska TV odpušča delavce

Budimpešta, 31. 10. 1999 09.25 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Madžarska vlada je napovedala, da bo zaradi reorganizacije državne televizije, ki vključuje tudi prodajo stavbe, več kot tisoč ljudi ostalo brez dela.

Madžarska televizija je namreč zadnje največje podjetje bivšega socialističnega režima, ki se sooča z drastičnim rezanjem proračuna. Madžarska televizija preživlja najbolj kritične mesece v svoji 42-letni zgodovini, je zapisal v dnevniku Nepszabadsag predsednik Sindikata madžarskih novinarjev in dolgoletni televizijski novinar Istvan Wissinger.

Če bo parlament potrdil vladni načrt, bo državna televizija od agencije za privatizacijo še letos prejela 25 milijonov dolarjev na račun prodaje nepremičnin. Stavba ''nacionalke'', zgrajena v prejšnjem stoletju, stoji v središču mesta nasproti ameriškega veleposlaništva. Zaposleni so že napovedali, da bodo ob morebitni izgubi delovnih mest tožili svoje nekdanje delodajalce.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20