Medgyessy je v sredo javno priznal, da je v času komunističnega režima med letoma 1977 in 1982 opravljal protiobveščevalne naloge na finančnem ministrstvu. Vlada se je po posvetovanjih koalicijskih partnerk, socialistov (MSZP) in Zveze svobodnih demokratov (SZDSZ), odločila, da bo predlog zakona o odpravi tajnosti komunističnih dosjejev pripravila prihodnji teden, je sporočil tiskovni predstavnik vlade Zoltan Gal. Gal je obenem zagotovil, da vlada razpolaga s potrebno večino, s katero naj bi predlog zakona sprejela po hitrem postopku.

Kot je še povedal Gal, bodo na podlagi novega zakona javnosti še letos znana imena tistih, ki od leta 1990 so ali še opravljajo javne funkcije in ki so delali za tajno policijo ali obveščevalne službe. Tako bodo javnosti dostopni dosjeji ministrov, poslancev, sodnikov vrhovnih sodišč in državnih tožilcev, ne bodo pa objavili dosjejev agentov, ki še opravljajo svoje delo.
Premiera je obveščevalno delo skoraj stalo stolčka
Premier je bil v priznanje prisiljen, potem ko je konservativni časnik Magyar Nemzet v torek in sredo objavil dokumente, po katerih je Medgyessy delal za komunistično obveščevalno službo. V parlamentu je povedal, da je med letoma 1977 in 1982 delal kot protiobveščevalni častnik na finančnem ministrstvu, da bi preprečil, da bi tuji vohuni pridobili informacije o državi in da bi omogočil vstop Madžarske v Mednarodni denarni sklad.
Soočen z napadi konservativne opozicije in nezadovoljstvom koalicijske partnerke SZDSZ je Medgyessy pojasnil, da o svoji preteklosti prej ni spregovoril zaradi leta 1990 sprejetega zakona, ki je za 30 let prepovedoval vsakršno razkritje. Primer je na Madžarskem sprožil celo koalicijsko krizo, ki pa se je razrešila, potem ko je Medgyessy parlamentu predložil novelo zakona o popolnem razkritju vseh dokumentov obveščevalne službe.