
Prištinska televizija je poročala, da je bil Thaqi aretiran na zahtevo Beograda oziroma na osnovi obtožnice, ki jo je srbsko pravosodje leta 1993 vložilo proti njemu zaradi spopada na Kosovu, med katerim so bili ubiti trije srbski policisti.
Thaqijevo aretacijo je za prištinsko televizijo potrdil minister kosovske vlade in eden od funkcionarjev DPK Jakub Krasniqi. Isti vir je še poročal, da je kosovski premier Bajram Rexhepi zaradi Taqhijeve aretacije obiskal vodjo misije Združenih narodov na Kosovu (UNMIK) Michaela Steinerja, od katerega naj bi zahteval, da pri madžarskih oblasteh posreduje za izpustitev predsednika DPK.
Predstavniki UNMIK niso želeli komentirati dogodka, temveč so izjavili, da je to stvar Madžarske in njenih oblasti, je še poročala prištinska televizija in zatrdila, da bo Budimpešta Thaqija izročila Beogradu.
Haag ne zahteva aretacije Thaqija
Tiskovna predstavnica haaškega sodišča za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije Florence Hartmann je sporočila, da Thaqi ni bil aretiran po nalogu haaškega sodišča, temveč na osnovi neke stare obtožnice iz časa nekdanjega jugoslovanskega predsednika Slobodana Miloševića. Dodala je, da je Thaqi že v preteklosti potoval v tujino in da bi bil že aretiran, če bi haaško sodišče za to izdalo nalog.