Vest o predaji Sredoja Lukića je potrdil tudi vodja nacionalnega sveta SČG za sodelovanje s haaškim sodiščem Rasim Ljajić, ki je povedal, da gre zasluge za Lukičevo predajo pripisati sodelovanju varnostnih služb Srbije in Republike srbske.

Mednarodno sodišče za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije je leta 2000 podalo obtožnico proti 44-letnemu Sredoji Lukiću in njegovemu sorodniku Milanu Lukiću. V obtožnici je navedeno, da sta oba od maja 1992 do oktobra 1994 skupaj z drugimi posamezniki storili zločine proti človečnosti oziroma jih načrtovali, spodbujali ali kako drugače pomagali v njihovi izvršitvi.
Šlo naj bi za pregon muslimanskih civilistov na politični, rasni in verski osnovi v Višegradu in drugih območjih Bosne in Hercegovine. Sredoje in Milan Lukić naj bi bila sicer nekdanja člana paravojaške skupine Maščevalci, ki so se bojevali proti Bošnjakom v vzhodni Bosni. To skupino so pogosto imenovali tudi Beli orli ali Višegrajska skupina.
Milana Lukića aretirali v Argentini
Milana Lukića so na podlagi mednarodne tiralice aretirali 8. avgusta v Argentini. Beograd je takrat napovedoval, da bo od argentinskih oblasti zahteval njegovo izročitev, saj ga je beograjsko sodišče sredi julija v odsotnosti obsodilo na 20 let zapora zaradi umora šestnajstih Muslimanov iz kraja Severin pri Priboju na jugu Srbije. Po 20 let je sodišče prisodilo še dvema pripadnikoma omenjene skupine, četrti pa je dobil 15 let zapora.
Za izročitev Milana Lukića se je takoj po aretaciji začelo zanimati tudi haaško sodišče. Srbski pravosodni minister Zoran Stojković je pozneje priznal, da ima Haag prednost pred Beogradom, vendar za zdaj še ni znano, kdaj bo končan postopek izročitve.