Tiskovni predstavnik enega od londonskih elektrodistribucijskih podjetji EDF Energy, Gareth Wynn, je dejal, da je do izpada prišlo ob 18.20 po lokalnem času, London pa je električno energijo ponovno dobil ob 19. uri. Kot je pojasnil, je do izpada prišlo na dveh visokonapetostnih linijah, ki pripadata elektrodistribucijskem podjetju National Grid, ki dobavlja električno energijo jugovzhodnemu predelu Londona, Wimbledonu. Po njegovem mnenju je malo verjetno, da je za izpad kriva sabotaža.

Londonski župan Ken Livingstone je dejal, da je izpad električne energije prizadel kakih 500.000 prebivalcev, brez električne energije pa je po njegovih besedah ostalo med 100.000 in 150.000 ljudi. "Ni znakov o terorističnem napadu, toda gre za grozno situacijo, saj nas je izpad prizadel v prometni konici," je dejal Livingstone.
Po poročanju britanskih medijev je zaradi izpada prišlo do zmede na londonski podzemni železnici. Kot je povedal predstavnik londonske podzemne železnice, so morali ustaviti 60 odstotkov mreže podzemne železnice. Številni vlaki so se ustavili, potniki pa so obtičali v vlakih. Izpad električne energije je prizadel vsaj dve tretjini železniških postaj ter med 500 in 1000 vlakov, je povedal predstavnik železnice. Najhuje so bile prizadete prav glavne postaje, Victoria, Waterloo in London Bridge. Podzemne postaje v središči prestolnice so evakuirali, delavci na postajah so potnike skozi predore pospremili na prosto.
Ugasnilo je tudi kakih 270 semaforjev v britanski prestolnici in večina uličnih svetilk. Številne zasebne hiše in poslovne stavbe so bile v temi, vendar pa so bolnišnice kljub temu delovale nemoteno, saj so uporabljale posebne generatorje.
Do izpada v Londonu je prišlo dva tedna po električnem mrku na severovzhodu ZDA in v delu Kanade. V minulih dneh pa so o električnih mrkih poročali tudi iz Gruzije, Finske, Avstrije in Avstralije.