
Zaradi groženj z bombo so evakuirali potnike z letala Germanwings, ki je bilo namenjeno iz Nemčije v Italijo. Pilota na letalu 4U 826, ki bi moralo v nedeljo poleteti proti Milanu, je zračna kontrola v Kölnu obvestila o bombi, ko je bilo letalo že na vzletni pisti.
Po rednem postopku, kot so pojasnili na policiji, so evakuirali 132 ljudi - 126 potnikovi n šest članov posadke. Airbus A320 so temeljito pregledali, a bombe niso našli.
Potnikom so našli nadomestne prevoze do Milana, so še pojasnili pri letalski družbi.
Germanwings je zadnje tedne v središču pozornosti, potem ko je kopilot namerno strmoglavil enega njihovih letal v francoskih Alpah. Takrat je umrlo 150 ljudi.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.