
Prvoobtoženi Milorad Ulemek – Legija je pred sodiščem izjavil, da ni kriv niti po eni točki obtožnice za umor srbskega premiera Zorana Đinđića 12. maja lani. Poudaril je tudi, da v umor ni vpleten nihče od članov rdečih baretk oz. zdaj že razpuščene posebne policije enote (JSO). Legija je dejal, da ne on in noben drug pripadnik posebne policijske enote (JSO) oziroma rdečih baretk, katerih poveljnik je bil do junija 2001, ni na noben način sodeloval pri organizaciji ali atentatu na Đinđića, kot tudi ne pri združevanju zaradi sovražne dejavnosti, pa tudi ne pri poskusu umora premierovega osebnega stražarja Milana Veruovića, ki je bil v atentatu hudo ranjen. "Prepričan sem," je povedal Legija, "da je obtožnica napisana pod političnim vplivom ljudi, ki so s svojim nestrokovnim delom pripeljali do Đinđićevega umora."
Vežejo me patriotska čustva

Legija je povedal, da se je aprila 2001, potem ko so prijeli Slobodana Miloševića, dobil na večerji v Surčinu, kjer so hoteli proslaviti Miloševićevo prijetje. Poleg njega naj bi bili prisotni premierov osebni prijatelj in poslovnež Dragoljub Marković ter Goran Vesić, Vladimir Popović in Čedomir Jovanović, ki so mu dali nalogo, naj več kot 600 kilogramov heroina, ki ga je policija pol leta pred tem našla v trezorju Komericalne banke, skuša spraviti iz države in ga prodati nekje na zahodu. Kot naj bi mu dejali, je šlo za 'državni posel'. Legija je sprejel nalogo, saj, kot je poudaril, ga na državo vendarle vežejo patriotska čustva. Povedal je, da so razmišljali v smislu, "če nam zahod lahko pošlje bombe, mu mi lahko pošljemo drogo". Po pripovedi Legije so heroin prodali v Republiko Srbsko, na Hrvaško in Romunijo.
Jovanović, Vesić in Popović so že danes v pogovorih za beograjske medije zanikali trditve Legije. Nekdanji vodja Đinđičevega urada za informiranje Popović je naravnost obtožil sodelavce sedanjega premiera Vojislava Koštunice, da so oni v ozadju Ulemekovih obtožb.
Obtožnica za 13 ljudi, a pred sodiščem le šest obtožencev
Posebni tožilec bremeni neposrednega sodelovanja pri atentatu na Đinđića 13 obtožencev, od katerih jih je za zdaj na zatožni klopi šest, ostali pa so še vedno na begu in jim sodijo v odsotnosti. Legija, ki je prvoobtoženi tudi za umor nekdanjega srbskega predsednika Ivana Stambolića in za poskus atentata na nekdanjega opozicijskega prvaka, sedaj zunanjega ministra SČG, Vuka Draškovića, se je prostovoljno predal policiji 2. maja.

Legija je prvič sedel na zatožno klop 10. maja. Takrat je zahteval poldrugi mesec za pripravo na obrambo, sodišče pa mu je odobrilo le mesec dni. Srbska javnost je nestrpno pričakovala, kaj bo Legija povedal 10. junija, vendar je ostala praznih rok, saj znova ni želel dati izjave o svojem (morebitnem) sodelovanju pri atentatu na Đinđića. Namesto tega je zaprosil za odlog do današnjega dne, na sodišču pa pojasnil, da ne želi, da bi njegove izjave vplivale na predsedniške volitve, ki so bile v nedeljo.