Ljudje so zdaj na ladji ujeti že pet dni, plovilo pa je dovoljenje za pristanek končno dobilo sinoči. Na krovu prenatrpane ladje je bilo 190 ljudi, nekaj so jih odpeljali na nujno zdravljenje, ostali pa čakajo, da se bo migrantom nenaklonjena italijanska vlada odločila, kaj storiti z njimi.
Salvini sicer vztraja, da so ladji dovolili ne "tehnični postanek", ki ne vključuje izkrcanja potnikov. Prav tako meni, da bi si morale "v duhu evropske solidarnosti" migrante članice EU razdeliti.
Strokovnjak za človekove pravice Fulvio Vassallo je za Guardian ocenil, da lahko Italija s svojo politiko krši evropsko konvencijo o človekovih pravicah: "To je nezakonito pridržanje in iskalci azila, ki so pridržani več kot 48 ur, bi morali biti takoj izpuščeni, prav tako bi morali imeti možnost, da zaprosijo za azil."
Tokrat je že tretjič, da ima ladja Diciotti težave s pristankom v Italiji. Večina njihovih potnikov je iz Eritreje in Somalije, predstavniki nevladne organizacije Save the Children pa pravi, da nujno potrebujejo pomoč, saj so bili mnogi že pred tem mesece zaprti v libijskih taboriščih. Iz Bruslja so medtem sporočili, da "zadevo rešujejo in so v stiku z več evropskimi državami".
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.