Po mnenju Mednarodnega odbora Rdečega križa (ICRC), katerega predstavniki Sadama Huseina redno obiskujejo v zaporu, je objava na skrivaj posnetih fotografij nekdanjega iraškega predsednika, kršitev Ženevske konvencije.
Gre predvsem za kršitev 13. in 14. člena Ženevske konvencije o ravnanju z vojnimi ujetniki, podpisane 12. avgusta 1949. V 13. členu je namreč med drugim zapisano, da je treba z vojnimi ujetniki vselej ravnati človeško, da jih je potrebno nenehno varovati, tudi pred nasiljem, zastraševanjem, žaljenjem in radovednostjo javnosti. Povračilni ukrepi proti vojnim ujetnikom so po tem členu prepovedani. V 14. členu pa je zapisano, da imajo vojni ujetniki pravico do varovanja njihove osebe in časti.
Na fotografiji, objavljeni v današnji izdaji britanskega tabloida Sun, je nekdanji iraški predsednik Sadam Husein v tuniki in med sprehodom. Zdi se, da se z nekom pogovarja.
Na neki drugi fotografiji pa je Huseinov sorodnik Ali Hasan al Mažid, znan pod vzdevkom "kemični Ali" zaradi njegove vloge pri napadih s plinom na Kurde leta 1987. Na fotografiji drži brisačo in s pomočjo palice poskuša vstati s stola.

Časnik je objavil tudi fotografijo Hude Salih Mahdi Amaš, v ZDA šolane mikrobiologinje z vzdevkom "gospa antraks" in "kemična Sally" zaradi njene domnevne vpletenosti v Huseinov program orožja za množično uničenje. Huseinovi odvetniki so že napovedali tožbo proti časniku.
Na objavo fotografij se je v petek odzval tudi ameriški predsednik George Bush, ki je menil, da takšne fotografije ne bodo sprožile novega vala nasilja proti Američanom v Iraku.
"Ne mislim, da fotografija spodbuja morilce. Menim, da so oni navdihnjeni z ideologijo, ki je tako barbarska in nazadnjaška, da mnogi v zahodnem svetu lahko le s težavo razumejo kako ti ljudje razmišljajo," je dejal Bush.