
V zapor X-Ray je prispelo novih 34 zapornikov, med katerimi so bili tudi ranjenci, tako da jih je skupaj že 144. Dvema ujetnikoma so morali zaradi nasilnega obnašanja že med letom vbrizgati pomirjevala, vsi pa so bili vklenjeni. Oči so jim zakrivala črna očala, čez usta pa so imeli poveznjene kirurške maske. Ti varnostni ukrepi pa veljajo le med prevozom ujetnikov, v zaporu so samo vklenjeni.
Američani so sporočili, da nameravajo zgraditi poljsko bolnišnico izključno za zdravljenje talibanov in pripadnikov Al Kaide.

V soboto objavljene fotografije ujetnikov, ki imajo na rokah velike rokavice, ušesa pokrita z naušniki, nosijo pa tudi plastična varnostna očala, pa so po svetu, predvsem v evropskih državah, sprožile precej kritičnih odzivov.
V Združenih državah Amerike pa je takšna obravnava ujetnikov deležna splošne podpore. Obrambni minister iz prejšnje, Clintonove administracije, William Cohen je tudi zagovarjal takšno ravnanje z ujetniki:
"Najprej moramo zagotoviti varnost tistih, ki s temi ujetniki oziroma borci ravnajo, hkrati pa zagotoviti, da ne morejo več škoditi drugim ljudem. Kot smo seznanjeni iz poročil, je njihov namen ubiti čim več Američanov, zato v celoti podpiram način, s katerim krizo rešuje sedanji obrambni minister Donald Rumsfeld," je dejal Willam Cohen.
Še posebej glasne kritike ameriškega ravnanja z ujetniki prihajajo so v Veliki Britaniji, saj so trije ujetniki britanski državljani. Kot trdijo, naj bi v zaporu v Guantanamu vladale nečloveške razmere. Dan po obisku britanske delegacije v Guntanamu je Downing Street sporočil, da se trije britanski državljani ne pritožujejo nad življenjskimi razmerami v priporu. Britanski priporniki so zaprosili britansko delegacijo, da posreduje pisma njihovim družinam.

Ameriški obrambni minister Rumsfeld zavrača pritiske predvsem Evropske unije, da bi zapornikom dodelili status vojnih ujetnikov in vztraja pri poimenovanju nezakoniti bojevniki. Poleg tega Američani trdijo, da zaporniki dobijo vse, kar potrebujejo: na dobrih štirih kvadratnih metrih, ograjenih z žico in s streho iz valovite pločevine, imajo ležišče iz pene, dve vedri, eno brisačo za umivanje in eno za molitev ter pripomočke za osebno higieno. Dobivajo tri obroke dnevno, v glavnem riž, fižol in korenje. Tudi vremenski pogoji so ugodni, saj se temeperatura ponoči ne spusti pod 22 stopinj, čez dan pa ne preseže 28 stopinj celzija.