Kot je sporočilo iransko notranje ministrstvo, so konservativci doslej dobili 110 sedežev, tako da jih potrebujejo le še 35, da bi imeli v 290-članskem parlamentu večino. Reformisti so doslej osvojili 49 poslanskih mest, neodvisni kandidati pa deset.
Notranje ministrstvo je volilno udeležbo na podlagi rezultatov iz več kot polovice od skupno 207 volilnih okrožij ocenilo na 43,3-odstotno. Volilna udeležba je bila tako precej nižja kot na parlamentarnih volitvah leta 2000. Takrat seje volitev udeležilo 67,2 odstotka volivcev. Predstavniki reformistov ocenjujejo, da je nizka volilna udeležba dokaz podpore reformističnim pozivu k bojkotu.

Volilna udeležba v Teheranu je bila še nižja kot na državni ravni. Kot je povedal predstavnik notranjega ministrstva, je volilna udeležba v prestolnici dosegla le 28 odstokov.
"To, da se volitev ni udeležila več kot polovica volilnih upravičencev, je pomembno sporočilo za konservativce, ki so organizirali nepravične, nezakonite in nesvobodne volitve," je dejal predstavnik glavne reformistične stranke Iranske islamske fronte za sodelovanje, ki je volitve bojkotirala, Ali Šakurirad. Kot je dodal, je dejstvo, da več kot 70 odstotkov volivcev v Teheranu in več kot 50 odstotkov volivcev na državni ravni ni volilo, velik poraz za konservativce.
Eden od voditeljev omenjene reformistične stranke pa je dejal, da bo stranka po volitvah okrepila svojo prisotnost v družbi. "Prestrukturirali bomo stranko. Več se bomo kazali ljudem. To je lepa priložnost, da to storimo. Mislimo, da se bomo kmalu vrnili," je dejal Mostafa Tadžzadeh in optimistično zaključil, da odstranitev reformistov ne pomeni njihovega konca.
Ali Hamenei: Poraženca sta ZDA in Izrael
Iranski vrhovni verski voditelj, ajatola Ali Hamenei, je rezultate volitev kometiral z besedami, da je zmagovalec petkovih parlamentarnih volitev iransko ljudstvo, ZDA, Izrael in sovražniki Irana pa so poraženci. Kot je zatrdil v sporočilu, ki so ga prebrali na državni televiziji, so bile tokratne volitve, ki so potekale "ob bombardiranju sovražne propagande" še pomembnejše kot tiste med vojno z Irakom, "ko so bila bombardirana iranska mesta".
Američani zaskrbljeni
ZDA pa so medtem znova izrazile zaskrbljenost zaradi volitev v Iranu. Kot je dejal namestnik tiskovnega predstavnika State Departmenta Adam Ereli, ukrepi pred volitvami niso bili v skladu z mednarodnimi normami.