
Odkar se je leta 1937 odprl, je več kot 1.300 ljudi z njega skočilo v smrt. Noben drug kraj na svetu ni bil tolikokrat prizorišče samomora kot prav ta most.
Lani je v morje skočilo 38 ljudi, letos pa do zdaj že 19. Nekateri tja pridejo po skrbnih pripravah, potem ko se o najbolj in samomorilskih krajih pozanimajo na spletu.
Oblasti bodo temu zdaj naredile konec. Pod most bodo namreč nastavili mrežo, podobno cirkuški, ki varuje skakalce pred njimi samimi. Odločitev je sledila desetletjem razglabljanj med strokovnjaki za psihično zdravje, ki so zatrjevali, da bi tako lahko rešili potencialne samomorilce, in arhitekti, ki mreži nasprotujejo zaradi neestetskega izgleda.
Med podporniki postavitve mreže je bil nekdanji potencialni samomorilec Kevin Hines, ki je tudi nastopil v filmu s podobno tematiko in naslovom Most. Hines je eden od 28 ljudi, ki so preživeli 67-metrski padec. Povedal je, da je na mostu jokal kar 40 minut, ves ta čas pa se mu ni približal nihče, razen nemška turistka, ki ga je vprašala, ali bi jo fotografiral. Spomni se, da je v globino strmoglavil z glavo naprej. "Takoj, ko sem se spustil, sem pomislil, da nočem umreti. Kaj naj naredim? To je to! Mrtev sem!“ Pomislil je, da bo mogoče preživel, če se v zraku obrne in pristane na nogah, kar ga je tudi rešilo. Mreža bi bila v njegovem in vseh podobnih primerih še kako dobrodošla.
Jeklena mreža, prevlečena s plastiko, bo tako enake barve kot most, visela pa bo šest metrov pod njim. Raztezala se bo šest metrov v širino na vsaki strani. Postavitev bi se lahko kljub obljubam vlekla še leta, saj morajo pred tem opraviti še študijo o tem, kako bo inštalacija vplivala na življenja ptic.
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.