Ameriška veriga trgovin Whole Foods si je privoščila spodrsljaj, zaradi katerega je završalo na družbenih omrežjih. Kupcem so ponudili olupljene pomaranče, eno po eno zloženo v plastično posodo. V času, ko se planet dobesedno duši v plastiki, potrošniki pa se tega vedno bolj zavedajo, je takšna poteza, milo rečeno, neposrečena. Še posebej za trgovca, kot je Whole Foods, ki se oglašuje kot ''odgovoren do okolja''.
Uporabnica Twitterja je objavila sliko tako zapakiranih pomaranč in zraven zapisala: "Ko bi narava le našla način, da pokrije te pomaranče, da nam ne bi bilo treba porabiti toliko plastike."
If only nature would find a way to cover these oranges so we didn't need to waste so much plastic on them. pic.twitter.com/00YECaHB4D
— Nathalie Gordon (@awlilnatty) March 3, 2016
Dobila je skoraj 50 tisoč všečkov, približno toliko uporabnikov je objavo delilo, usuli so se komentarji. Oglasili so se tudi predstavniki trgovine in se posuli s pepelom. Neposrečeno zapakirane pomaranče so umaknili s polic in jih nadomestili s pomarančami v olupku.
Ni koščka sveta, kjer ne bi našli plastike
Prejšnji mesec so objavili izsledke raziskave, ki jo je vodil Jan Zalasiewicz z univerze Leicester. Ugotovili so, da ni dela sveta, kjer ne bi bilo plastičnih odpadkov. Nedokaknjena nista več niti oba pola. Otok plastike sredi Tihega oceana pa je velik za več kot 30 Slovenij. Živali umirajo, ker v plastiki vidijo hrano ali pa se zapletejo v smeti.
Po ocenah naj bi na leto proizvedli kar 300 milijonov ton plastike, do konca stoletja naj bi je okoli 30 milijard ton.
Za lažjo predstavo o neizmernih količinah plastike: 300 milijonov ton je teža vseh odraslih prebivalcev našega planeta. Ob tem pa skoraj polovico te plastike uporabimo enkrat in jo takoj nato zavržemo.
KOMENTARJI (44)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.