Akademija za družbene vede (CASS) ob tem svari, da mora država sprejeti ukrepe, ki se bodo soočili z manjšo delovno silo in staranjem prebivalstva. Omenjeni spremembi, ki ju navaja poročilo, bosta namreč povzročili "izjemno neugodne družbene in gospodarske posledice". Že leta 2015 je sicer kitajska vlada odpravila t.i. politiko enega otroka , prav iz teh razlogov.
Število delovno aktivnega prebivalstva v eni najbolj naseljenih držav sveta, ki ima po zadnjih podatkih Združenih narodov 1,41 milijarde prebivalcev, stagnira. To pa bo skupaj z nizko stopnja rodnosti v prihodnje povzročila nadaljnje težave, še pravi poročilo, ki ga povzema CNN.
Do sredine stoletja naj bi se tako prebivalstvo na Kitajskem zmanjšalo na 1,36 milijarde, padec delovne sile pa naj bi znašal kar 200 milijonov. A če bo rodnost še naprej ostajala nizka, bi populacija do leta 2065 lahko padla celo na 1,17 milijarde.

Študija prav tako napoveduje povečanje števila 'odvisnega' oziroma delovno neaktivnega prebivalstva, torej povečanje števila starejših in otrok. Končanje politike enega otroka bo imelo sicer dolgoročno pozitivne učinke, a na kratki rok bo povzročilo prav povečanje deleža otrok in s tem delovno neaktivnega prebivalstva.
Pretekle napovedi so pokazale tudi, da se bo število starejših na Kitajskem povečalo iz 240 milijonov leta 2017 na 400 milijonov do leta 2035.
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.