"Podpisani sporazum predstavlja preskok v sodelovanju med stranema," je po podpisu dokumenta dejal italijanski premier Silvio Berlusconi, ki trenutno predseduje EU.
Satelitsko-navigacijski sistem Galileo je največji infrastrukturni projekt EU, ki je v tehničnem smislu strogo civilni, vendar pa je izredno pomemben tudi za vojsko, saj bi se z njegovo pomočjo zmanjšala odvisnost EU od ameriškega satelitskega sistema. Sistem 30 satelitov v vesolju naj bi predstavljal veliko konkurenco ameriškemu satelitskemu sistemu GPS, saj naj bi bil v določanju krajev natančnejši.
Sodelovanje v sistemu Galileo pa je le ena od tem zasedanja delegacije EU in Kitajske. Po napovedih naj bi se strani pogovarjali tudi o spoštovanju človekovih pravic na Kitajskem, boju proti nezakonitim migracijam, tehničnem sodelovanju in mednarodnih temah. Precej pozornosti strani sicer namenjata tudi krepitvi gospodarskega sodelovanja. Kitajska si je postavila cilj, da bi vrednost trgovinske menjave v leta 2013 dosegla 200 milijard ameriških dolarjev, leta 2020 pa kar 280 milijard ameriških dolarjev, je ob robu pogovorov dejal namestnik kitajskega ministra za trgovino Wei Jianguo. Letos naj bi trgovinska menjava med Kitajsko in EU dosegla približno 100 milijard dolarjev.