
Pripadniki Kforja naj bi bili tarče albanskih skrajnežev predvsem zaradi številnih aretacij, ki so jih izvedli v zadnjih nekaj dneh. Doslej so namreč aretirali okoli 200 oseb, osumljenih na nedavne nemire na Kosovu.
Srbska pravoslavna cerkev je v soboto sporočila, da je bilo v nemirih uničenih ali požganih 35 pravoslavnih cerkva in samostanov na Kosovu.
Kosovska vlada pa je včeraj obsodila resolucijo za zaščito srbskega prebivalstva na Kosovu, ki jo je v petek soglasno sprejela srbska skupščina. Resolucija naj bi bila škodljiv korak, ki ne bo pripomogel k urejanju razmer.

Bomba pod vozilom novinarjev B92
Novinarska ekipa beograjske neodvisne televizijske in radijske postaje B92 je, ko se je vračala s terena na Kosovu, kjer so poročali o dogodkih, pod vozilom odkrila eksplozivno telo. Bombo so uspešno deaktivirali.
Kot je pojasnil novinar B92 Peđa Obradović, je so jim napravo podtaknili na parkirišču v mestu Raška. Tehnik Srđan Rsumović je bil nad "najdbo" zelo presenečen: "Avto sem premaknil okoli pet metrov, tako da smo lažje začeli vnašati opremo za vrnitev v Beograd. Ko sem izstopil mi e nek moški rekel, da je bomba pod avtomobilom. In videl sem, da je prava bomba, z žicami."
Nasilje ni doseglo ciljev
Predsednik Srbije in Črne gore Svetozar Marović je prepričan, da nasilje na Kosovu ni doseglo zadanega cilja. "Nasilje, ki nas je vse presenetilo, je samo okrepilo napore vseh, ki skušamo doseči mirno, toleratntno in multietnično življenje,"je učinke nasilja na Kosovu komentiral Marović za podgoriški časnik Vijesti.