
Kerry je iz 97 odstotkov volilnih mest dobil okrog 39 odstotkov glasov demokratskih in neodvisnih volilcev.
Na zanesljivo drugo mesto se je z okrog 56.400 glasovi (26 odstotkov) uvrstil nekdanji guverner Vermonta Howard Dean. Upokojeni general iz Arkansasa Wesley Clark je uspel osvojiti tretje mesto z okrog 26.600 glasovi (13 odstotkov), pred senatorjem iz Severne Karoline Johnom Edwardsom z okrog 25.900 glasovi (12 odstotkov).
Peti je bil senator iz Connecticuta Joe Lieberman z okrog 18.400 glasovi (9 odstotkov), šesti kongresnik iz Ohia Dennis Kucinich z okrog 3000 glasovi (1 odstotek), sedmi pa Al Sharpton z okrog 300 glasovi(0 odstotkov).
Demokratska kampanja se nadaljuje, saj so delegate za nacionalno konvencijo, ki bo od 26. do 29. julija v Bostonu potrjevala zmagovalca, izbrali šele v dveh od 50 skupaj zveznih držav ZDA. Za osvojitev nominacije mora kandidat zbrati 2162 delegatskih glasov, Kerry pa jih ima doslej šele 32. Demokrati se 3. februarja selijo v sedem držav naenkrat (Arizona, Nova Mehika, Delaware, Južna Karolina, Severna Dakota, Missouri, Oklahoma).
To niso države, kjer bi volilci imeli radi politike iz liberalnega severnjaškega Massachusettsa, vendar pa se Kerryja prijema sloves zmagovalca, kar je v Ameriki najpomebnejša lastnost. Vse več demokratov tudi meni, da je Kerry na splošnih volitvah 2. novembra sposoben premagati republikanskega kandidata predsednika Georgea Busha. To je pretekli teden nakazala tudi anketa revije Newsweek, ki je prvič doslej pokazala Kerryju večjo podporo med volilci, kot Bushu (49 proti 46 odstotkom).