
Kerry je zadnji dan nacionalne demokratske konvencije v dvorani Fleet Center v najpomembnejšem govoru v svojem življenju izrazil razlike med njim in administracijo predsednika Georgea Busha ter zavrnil republikanske napade, da bo povišal davke. Davki so bili vedno eno od najpomembnejših vprašanj ameriških predsedniških volitev in Kerry je zatrdil, da jih bo za srednji razred znižal. Opisal je slabšanje položaja za navadne Američane v zadnjih 4 letih, ki se kaže v naraščanju stroškov zdravstvenega zavarovanja in stroškov šolanja in padanju plač. Spomnil je na 90. leta prejšnjega stoletja pod predsednikom Billom Clintonom in dejal, da lahko to obdobje ponovijo, če bodo verjeli vase.

Na vpliv Kerryjevega nastopnega govora ob sprejemu strankarske predsedniške nominacije na preostalo Ameriko, pa bo potrebno počakati na javnomnenjske raziskave, ki jih v prihodnjih dneh ne bo manjkalo. Kerry je vkorakal v dvorano ob zvokih pesmi Brucea Springsteena "No surrender" in aplavzu navzočih, ter poudaril, da gre za najpomembnejše volitve v življenju sedanje generacije Američanov.
"Vrednote ne pomenijo, da lahko brcneš otroka iz izvenšolskih dejavnosti in umakneš policaje z ulic zato, da lahko Enron dobi nove davčne olajšave," je zbodel Kerry in obljubil, da bo ubranil tudi pokojninski sistem. "Kako lahko zapravimo 50 tisoč dolarjev na leto za mladeniča v zaporu, namesto da bi zapravili 10 tisoč dolarjev za programe, ki bi mu pomagali, da ostane zunaj zapora?"
Bela hiša naj bo po novem hiša zaupanja in verodostojnosti

Demokratski predsedniški kandidat je obljubil prizadevanja za energetsko neodvisnost Amerike, ki se bo zanašala na lastno iznajdljivost, ne pa na kraljevsko družino Savdske Arabije. Glede vojne proti terorizmu je obljubil odločnost, saj je branil domovino že kot mladenič in jo bo branil tudi kot predsednik. Dejal je, da naj ne bo nobenega dvoma, da bo uporabil silo, ko bo to potrebno. Vendar ne po nepotrebnem. Opisal je izkušnje iz svojega otroštva v Berlinu, kjer je v očeh ljudi videl hvaležnost za vse kar so storile ZDA in je odločen, da ta občutek povrne.

"Imamo moč, da spremenimo svet, vendar moramo biti zvesti svojim načelom. To pa lahko storimo le, če bomo govorili resnico. Moja prva zaobljuba je, da bom v Belo hišo vrnil zaupanje in verodostojnost. Kot vrhovni poveljnik, nas ne bom nikoli zavedel v vojno. Imel bom podpredsednika, ki se ne bo na skrivaj sestajal z onesnaževalci in z njimi pisal okoljevarstvene zakone. Obrambni minister bo poslušal nasvete vojaških voditeljev, pravosodni minister pa spoštoval ustavo ZDA," je dejal Kerry in napovedal, da bo v njegovi administraciji prostora tudi za republikance.
Kerry je spomnil na teroristične napade 11. septembra in izrazil ponos, da so Američani takrat poslušali poziv predsednika Busha k enotnosti. Takrat ni bilo demokratov, ne republikancev, ampak samo Američani. "Reči, da je v Iraku orožje za množično uničevanje, še ne pomeni, da je to res in reči, da je misija končana zanesljivo ne pomeni, da je res," je dejal Kerry in zatrdil, da ve kaj je potrebno storiti v Iraku - zamenjati predsednika v ZDA. Zaveznikov naj ne bi bilo moč prepričati v sodelovanje, dokler nimajo predsednika, ki lahko obnovi spoštovanje do ZDA.