Kellyjeva žena je v pogovoru za časnik New York Times dejala, da je njen mož storil samomor. Ob tem je dodala, da kljub temu, da je bil pod ogromnim pritiskom, ker je moral pričati pred parlamentarnim odborom, kjer je zanikal, da bi bil on tisti, ki je posredoval sporne informacije o prirejanju podatkov, moževe namere ni slutila.
Britanska vlada zahteva preiskavo
Britanska vlada je že zahtevala začetek nujne preiskave o okoliščinah Kellyjeve smrti, ki jo bodo zaupali sodniku visokega ranga, je potrdil britanski obrambni minister Geoff Hoon. Preiskavo so zaupali lordu Brianu Huttonu, sodniku s sedežem v sodnem oddelku zgornjega doma britanskega parlamenta, ki je britanski vrhovni sodni organ.
"Kellyjeva smrt je šokantna in tragična. Naše misli so z družino pokojnika. Normalno je, da bomo storili vse, kar je v naših močeh, da ugotovimo okoliščine, ki so privedle do te tragedije," je obljubil Hoon. Kot je še dejal, bo britanska vlada v celoti sodelovala v preiskavi, izrazil pa je upanje, da bodo to storili tudi drugi.
Bo Blair odstopil zaradi Kellyjeve smrti?
Britanski premier Tony Blair, ki je na turneji po Aziji, pa je politike in medije pozval, naj končajo namigovanja v zvezi s Kellyjejo smrtjo, dokler ne bo končana sodna preiskava. Blair je v Tokiu poudaril, da je bil Kelly dober državni uslužbenec, ki je v preteklosti naredil zelo veliko dobrih stvari za državo, izrazil pa je prepričanje, da bi Kelly to počel tudi v prihodnosti. Na novinarsko vprašanje, ali namerava odstopiti zaradi smrti Davida Kellyja, Blair ni želel odgovoriti. Prav tako tudi ni želel povedati, ali sta mu obrambni minister Hoon in direktor za komunikacije pri britanski vladi Alastair Campbell ponudila odstop.
Blair je sicer na Japonskem, ki je prva postaja njegove turneje po Aziji, v okviru katere bo obiskal še Kitajsko, Južno Korejo in Hongkong, pripotoval iz ZDA.