
Telesni stražaji, ki tečejo ob limuzini Kim Džong Una na obiskih v tujini, in tisti, ki hodijo ob njem, so skrbno izbrani regruti Korejske ljudske armade (KPA).
Severna Koreja ima stroge kriterije za to, kdo lahko postane Kimov varnostnik. Eden od kriterijev je telesna višina. Kandidati morajo namreč biti približno iste višine kot vrhovni vodja. Poleg tega pa morajo imeti perfekten vid, morajo znati rokovati z orožjem in obvladati borilne veščine.
Telesne stražarje tudi zelo podrobno preverjajo – ne le kandidata, pač pa tudi njegovo širšo družino, vse do babic in dedkov. Mnogi zaposleni v oddelku posebne enote so v sorodu s Kimovo družino ali z drugimi elitnimi severnokorejskimi družinami.
Ko jih sprejmejo v službo, ki je pravzaprav ravno ne morejo oziroma ne smejo odkloniti, sledijo intenzivni treningi. Varnostnike usposabljajo na podoben način, kot posebne operativne enote KPA. Kandidati morajo prestati različne izzive fizične vzdržljivosti, operativno kondicioniranje in intenzivne vaje. Med drugim jih izurijo spretnega rokovanja z orožjem in vrste borilnih veščin.
Vso hrano in pijačo testirajo, preden jo postrežejo Kimu
Varnostniki sklenejo obroč okoli Kim Džong Una, tako da imajo pregled nad dogajanjem za 360 stopinj okoli vodje. Pred njim hodi ali jezdi od tri do pet varnostnikov, ob njem je od štiri do šest varnostnikov, za njim pa še dodatnih štiri do pet varnostnikov.
Njegovi agenti skrbijo tudi za varnost telefonskih in spletnih povezav, ki jih uporablja Kim. Vso hrano in pijačo skrbno preverijo, preden mu jo postrežejo.
Kako resno skrbijo za varnost svoje delegacije, pove tudi dejstvo, da je iz Pjongjanga v Singapur ekipa priletela s tremi letali.
Severnokorejski voditelj se bo z ameriškim predsednikom Donaldom Trumpom srečal v torek.
KOMENTARJI (55)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.