Njegov nasmešek je bil kot magnet za postavna dekleta. Živel je na veliki nogi, bil ljubitelj razkošnega življenja. Vtis je pustil tudi ob prvem prihodu na sodišče, s pomenljivim napisom na jopici – kralj. Na ljubljansko sodnijo pa je pripeljal tudi svojo kraljico – soobtoženo Julijo Adlešič. Vztrajno sta zanikala očitan poskus goljufije na račun petih zavarovalnic za približno 1,16 milijona evrov.
Kdo je bil miselni vodja primera, ob katerem se še danes sleherniku naježi koža?
Eden od zavarovalniških agentov je povedal, da je bil Abramov tisti, ki je izpolnjeval obrazec za odškodnino. Njegov odvetnik Mitja Pavčič pravi: "Jaz to razumem, bila je poškodovana, razumljivo, da ni mogla še obrazca izpolnjevati in je verjetno džentelmensko lepo podal svoje pero in pisal."
Obravnave so potekale v času epidemije koronavirusa, vsi smo nosili zaščitne maske, a skrita je bila ves čas tudi Julijina leva roka. Tista, ki jo je delovna žaga očeta Abramova prerezala na dva dela.
Sojenje si bomo zapomnili tudi po tem, da je izvedenec zagovor Julije, da je šlo za nesrečo, ker naj bi nanjo skočil pes, preverjal tudi z rezanjem prašičjih nog. A ker prašičja noga in človeško zapestje nista primerljiva, je obramba predlagala: "Ravno to, kar je imela Julija poškodovano, bi lahko dobil ali pa dokazali z žaganjem človeškega kadavra." Sodnica je ta predlog obrambe zavrnila.
Četudi gre za mlado osebo, se je, vsaj navzven, zdelo, da Julija Adlešič ne trpi ob prihodih na ljubljansko sodišče. Da so vse oči in kamere bile uprte vanjo, je vselej poskrbela tudi sama. S svojo zunanjostjo in izbranimi oblačili. In še več. Abramov in Julija sta se v sodni dvorani celo zaročila. Na vprašanje, kdaj bo poroka, pa mladenka: "To bomo še videli. Rada bi samo povedala, da je pri temu dogodku šlo za nesrečo, definitivno ne za kakršnokoli goljufijo, kar bomo tudi v nadaljnjem postopku dokazali."
A so si kasneje premislili. Zaročenca Julija Adlešič in Sebastien Abramov sta v ponovljenem sojenju dobro leto zatem krivdo priznala. Sodišče je Adlešičevi prisodilo eno leto in sedem mesecev zapora, Abramovu pa dve leti in pet mesecev. Njegovega očeta so obsodili na pogojno kazen, mamo pa oprostili. Abramov je bil kmalu zatem premeščen v celjski pripor, saj se je tam odpiral nov, še težji postopek. Tokrat zaradi očitanega umora nekdanjega dekleta Sare Veber na zahrbten način. Na predobravnavnem naroku ga je zastopal odvetnik Mitja Pavčič, na glavni obravnavi pa se je zanj boril odvetnik njegove zaročenke iz prvega procesa Boris Grobelnik. Na vprašanje, zakaj je Abramov kopičil toliko orožja, Grobelnik odgovarja: "Ne vem, saj to ni edini Slovenec, jih je dosti takih."
Verjetno jih pa ni veliko, ki z orožjem rokujejo kar v dnevni sobi. Zadel je edinko, za katero sta se starša trudila sedem let, preden sta jo dobila. Bolečina ne pojenja. Matjaž Šaloven, pooblaščenec staršev, pravi: "Oba še zmeraj preživljata travme. Doživljala jih bosta do konca življenja, žal."
Abramov je bil obsojen na leto in štiri mesece zapora tudi zato, ker je ogoljufal Nado Veber, mamo pokojne Sare. Izmaknil ji je dobrih 15 tisoč evrov. V vseh postopkih je Abramov dajal vtis velike žalosti. Je bil žalosten zaradi bolečine, ki jo je prizadejal drugim, ali zgolj zaradi položaja, v katerem se je znašel, pa ve le sam.
KOMENTARJI (105)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.