
Koliko je smrtnih žrtev orkana Katrina, ki je pustošil po ameriških zveznih državah, še vedno ni znano, saj številke rastejo iz dneva v dan. Ker se je veliko število ljudi pred naraščajočo vodo skrilo v podstrešja, od koder potem niso imeli kam pobegniti, reševalci menijo, da bo število smrtnih žrtev naraslo. Kljub temu pa ocenjujejo, da ne bo tako visoko kot so nekatere službe napovedovale.
Predstavnik ministrstva za domovinsko varnost polkovnik Terry Ebbert je zatrdil, da je število mrtvih nižje, kot so bile prve ocene, po katerih naj bi samo v New Orleansu umrlo okoli 10.000 ljudi.

Spoštujte mrtve!
Ameriška vojska bo novinarjem in fotografom prepovedala dokumentiranje zbiranja trupel, ki so po uničujočem orkanu Katrina ostala razmetana po vsem New Orleansu, je v petek sporočil poveljnik reševalnih operacij na ameriški obali Mehiškega zaliva, general Russel Honore. Kot je dejal, vojska novinarjev, ki poročajo o katastrofalnem razdejanju, doslej ni omejevala, zdaj pa zaradi spoštovanja do več tisoč žrtev in njihovih družin, zapira vrata.
"Imeli ste popoln dostop do vsega, kar smo delali - dobrega, slabega in grdega - toda ta operacija bo izvršena z dostojanstvom in spoštovanjem do družin umrlih," je dejal Honore. Kot je dodal, ne bi bilo prav, da bi fotografije umrlih prikazovali v medijih, zato je odgovorne pozval, naj umaknejo fotografije trupel, ki so jih objavili na spletnih straneh.

Kot je še pojasnil, bodo novinarji lahko ostali v New Orleansu, vendar pa jim bo prepovedan dostop do tistih delov mesta, ki so bili poplavljeni, kjer pa vodo sedaj črpajo in pri tem odkrivajo številna trupla.
New Orleans postaja mesto duhov
New Orleans zapušča tudi vse več tistih meščanov, ki so to v začetku odklanjali. Zaradi nevarnosti širjenja nalezljivih bolezni postaja življenje v znamenitem mestu izjemno nevarno. Reševalci zato hodijo od vrat do vrat ter prebivalce pozivajo, naj čim prej zapustijo svoje domove. "Mesto je polno bolezni, povsod je razlita nafta, to je res slabo za ljudi, ki ostajajo tu, poskušamo jih prepričati, da to ni kraj, kjer bi si želeli biti," je dejal pripadnik narodne garde, poročnik Mark Baur.

V New Orleans so prispele ekipe Agencije za varovanje okolja, ki preverjajo, v kolikšni meri je voda, ki še vedno prekriva mesto, zastrupljena. Tveganje za zdravje je vsekakor veliko, so prepričani, saj se v vodi mešajo odplake, nafta, smeti in razpadajoča trupla.
Ekipe strokovnjakov za ravnanje z nevarnimi snovmi pa poskušajo razkužiti stanovanja, avtomobile in tudi obleke prebivalcev. Poleg tega so poskrbeli za cepljenje proti nalezljivim boleznim, meščanom, ki svojega doma še vedno ne nameravajo zapustiti, pa so delili tudi vitaminske tablete. Reševalci sicer ne smejo v mesto, če niso cepljeni proti tetanusu in hepatitisu A.