
Karzaj obenem poudarja, da ameriške sile lahko ostanejo v Afganistanu, dokler ne bodo odstranjeni vsi "teroristični elementi". Pri uresničevanju nalog, ki si jih je zadala njegova vlada, Karzaj pričakuje občutno mednarodno pomoč. "To državo so dolga leta sistematično uničevali. Upamo, da nas mednarodna skupnost ne bo zapustila in da bo država dobila pomoč, ki si jo zasluži," je poudaril Karzaj.
V prehodni vladi je poleg predsednika Karzaja še pet podpredsednikov in 24 ministrov, med njimi sta tudi dve ženski. Podpredsednica in ministrica za položaj žensk je postala Sima Samar, ministrica za zdravje Suhaila Sadik, podpredsednik in obrambni minister je Mohamed Kasim Fahim, podpredsednik in finančni minister Hedajat Amin Arsala, zunanje ministrstvo je prevzel Abdulah Abdulah, notranje pa Junis Kanuni.
Vlada, o kateri so se dogovorili predstavniki štirih afganistanskih skupin na konferenci o prihodnosti Afganistana, ki se je pod okriljem ZN končala 5. decembra na dvorcu Petersberg pri Bonnu, naj bi si v prehodnem obdobju šestih mesecev prizadevala predvsem za uvedbo reda in miru ter obnovo gospodarstva in državnih ustanov. Zagotovo se bo nova vlada soočila s številnimi težavami, saj je Afganistan tradicionalno razdeljen na vplivna območja lokalnih poveljnikov, ki nasprotujejo močni centralni oblasti iz Kabula. Poznavalci ocenjujejo, da bodo za prihodnjo stabilnost države ključni odnosi znotraj vlade, kar naj bi se izkazalo že v prvih tednih njenega delovanja.