Zagotavljanje varnosti je prednostna naloga njegove vlade, je dejal Karzaj, ki vojaške poveljnike obtoža, da še vedno "nadlegujejo" prebivalstvo. V pogovoru za afganistansko televizijo je Karzaj poudaril tudi odgovornost vseh Afganistancev v prizadevanjih za odpravo revščine v državi. Državne uradnike je pozval, naj se izognejo korupciji in jim ob tem obljubil višje plače. Dodal, da vladni program uničevanja makovih polj poteka uspešno.
Nekdanji afganistanski kralj Zaher Šah, ki se je v četrtek po 29 letih izgnanstva vrnil v domovino, pa je v sporočilu, ki ga je v soboto zvečer predvajala kabulska televzija, zatrdil, da nima teženj po oblasti in da namerava preostanek življenja preživeti v Afganistanu. Nekdanji kralj je še izrazil veselje, da je spet med svojimi ljudmi, ki jim namerava pomagati.
Po podatkih visokega komisariata Združenih narodov za begunce (UNHCR) pa se je vseh 14.500 Afganistancev, ki so se zatekli na posestvo nekdanjega sovjetskega veleposlaništva v Kabulu, že vrnilo na svoje domove severno od afganistanske prestolnice. Po podatkih UNHCR je v Afganistanu še vedno razseljenih 1,2 milijona ljudi, do konca letošnjega leta pa naj bi se jih na svoje domove vrnilo še približno 400.000. Poleg tega je tudi v Pakistanu in Iranu še vedno več kot tri milijone afganistanskih beguncev.
Afganistanski vojaki, ki sodelujejo z mednarodnimi mirovnimi enotami v Afganistanu (ISAF), so medtem v osrednjem delu države odkrili novo skladišče orožje. Pri tem so zasegli 30 raket, je v Bagramu sporočil predstavnik ISAF, ki drugih podrobnosti v zvezi z odkritjem ni navedel. Ameriške in britanske sile so sicer pred dnevi v goratem območju na vzhodu Afganistana začele novo obsežno operacijo, prvo po akciji Anakonda, ki je od 2. do 16. marca potekala v dolini Šahi Kot v gorovju Arma.